Міненерго просить у держбанків "пільгові" кредити для виплати боргів по "зеленому" тарифу

Все про економіку та фінанси

Міністерство енергетики повідомило, що тривають переговори з державними банками та міжнародними фінансовими інституціями щодо залучення на пільгових умовах до 300 млн євро кредитних коштів, зокрема для покриття частини заборгованості ДП «Гарантований покупець» за «зеленим» тарифом, пише "БізнесЦензор".

Як зазначається, умовою банків для таких кредитів є фінансова стабілізація роботи учасників ринку електроенергії. Відповідне рішення для збалансування ринку має прийняти НКРЕКП.

Як констатується, від час засідання Антикризового енергетичного штабу в.о. міністра енергетики Ольга Буславець розповіла про плани Міністерства щодо реалізації положень закону про удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії.

«Ми розпочали роботу з визначення обсягів річних квот підтримки «зеленої» енергетики, графіків організації аукціонів та підготовку нормативно-правових актів, спрямованих на імплементацію положень закону. Для більш узгодженої та продуктивної роботи плануємо створити координаційну групу», – зазначила О. Буславець.

Раніше в Міненерго заявляли, що НКРЕКП підвищила тариф "Укренерго" на передачу електроенергії на 55% замість запланованого раніше підвищення в 2 рази, оскільки компанія залучить додаткові кредити для розрахунків з виробниками електроенергії по "зеленим тарифами".

Як зазначалося, "Укренерго" на фінішній стадії по залученню 7,5-8 млрд грн на погашення боргів по "зеленим тарифами", переговори про які велися раніше. "Укренерго" планувало залучити у ЄБРР 128 млн євро (3,8 млрд грн), у ЄІБ (Європейського інвестиційного банку) - 92 млн євро (2,8 млрд грн).

За даними "Гарантованого покупця", на 20 липня заборгованість НЕК "Укренерго" по компенсації виплат по "зеленим" тарифами перед ним склала 16,6 млрд грн, рівень розрахунків "ГарПока" перед виробниками електроенергії з ВДЕ становить 26%.