Міненерго пропонує вдвічі підвищити норми споживання газу без лічильників

Все про економіку та фінанси

Міністерство енергетики запропонувало підвищити норми споживання газу споживачами без лічильників, а також встановити підвищені норми споживання в осінньо-зимовий період. Відповідний проект постанови Кабміну оприлюднено на сайті міністерства, пише "БізнесЦензор".

Зокрема, норму споживання газу запропоновано підвищити з 3,28 куб. м до 5,2 кубометра на одну людину для домогосподарств з газовою плитою і централізованим гарячим водопостачанням. В період з жовтня по березень норматив для таких споживачів буде ще вище - 7,6 куб. м на людину.

Для домогосподарств з газовою плитою, але без централізованого гарячого водопостачання, норматив запропоновано підвищити з 5,39 куб. м до 7,1 кубометра на людину в місяць, а в опалювальний період - до 12 кубометрів.

При наявності газової плити і газового нагрівача води норма зросте з 10,49 куб. м до 16,3 кубометра, а в опалювальний період - до 27 кубометрів.

У період відсутності централізованого постачання гарячої води норму споживання природного газу для газової плити запропоновано збільшити з нинішніх 5,39 куб. м до 7,1 куб. метра на людину в місяць з квітня по вересень і до 12 кубометрів - в інші місяці. 

Згідно з пояснювальною запискою до документа, підставою для його розробки вказані повідомлення газзбутів про "неконтрольоване" споживання газу населенням, що в свою чергу призводить до безоплатного використання газу побутовими споживачами на суму 2,7 млрд грн на рік (383 млн куб. М природного газу) .

За даними міністерства, підвищення нормативів торкнеться жителів 3,3 млн квартир або 24,9% житлового фонду, які не оснащені лічильниками газу.

Крім того, в 1,8 млн з 9,83 млн, або в 18,3% квартир (домогосподарств) встановлені лічильники природного газу, термін експлуатації яких перевищив 20 років, відповідно до чинних нормативних документів вони вимагають заміни.