Мінекономіки: врожай зернових буде на 13% меншим, ніж торік

Все про економіку та фінанси

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства прогнозує, що врожай зернових і зернобобових культур в Україні цього року може перевищити 68 млн тонн, тоді як у торік він становив 78 млн тонн, заявив глава міністерства Ігор Петрашко на брифінгу, пише УНІАН.

"Прогноз по зернових на цей час - понад 68 млн тонн, також 20 млн тонн олійних - це соняшник, соя, ріпак, також 9 мільйонів тонн цукрових буряків, 20 млн тонн картоплі та 9 млн тонн овочів", - сказав урядовець.

Петрашко зазначив, що міністерство трохи скоригувало свої прогнози щодо врожаю зернових, оскільки останнім часом в Україні спостерігається покращення погодних умов.

"Минулого року було 78 млн тонн. Не думаємо, що буде такий обсяг", - сказав міністр.

Петрашко додав, що експорт зернових, швидше за все, буде скоригований на різницю між торішнім урожаєм і нинішнім.

При цьому він вказав, що міністерство активно співпрацює з експортерами в рамках меморандуму, щоб не постраждала продовольча безпека України.

"Перехідні залишки, як ми й обіцяли, до кінця червня у нас мало бути 1,5 мільйона тонн пшениці. Ми приблизно на цей порядок і виходимо, що забезпечує більш ніж достатня кількість продовольчої пшениці для безпеки", - сказав міністр.