Мінекономіки РФ заявило, що не довіряє даним Росстата

Все про економіку та фінанси

Динаміка промислового виробництва Росії за квітень виявилася кращою за очікування як аналітиків, так і Мінекономрозвитку, яке не довіряє даним на 100% і бачить проблему в якості інформації, що збирається, пише Reuters.

Росстат відзвітував про те, що промислове виробництво в Росії скоротилося в квітні на 6,6% в річному вираженні проти зростання на 0,3% в березні.

Падіння виявилося максимальним з жовтня 2009 року, але кращими за прогнози аналітиків, які чекали двозначного зниження через режим "неробочих днів". Чекав глибшого падіння минулого місяця і Мінекономіки РФ

"Ми до кінця не розуміємо ступінь, скажімо так, довіри до квітневих даних. Я б не вважав його 100%", - сказав увечері в четвер глава Мінекономрозвитку Максим Решетніков, звернувши увагу на проблему зі збором інформації. 

"Самі розумієте, підприємства були закриті, і питання: хто звітує? Ті, хто працював? А звітують ті, хто не працював?.. Ми розуміємо, що, можливо, (інформація) не до кінця відображає ситуацію в діючій системі ", - сказав він, висловивши сподівання, що травневі дані будуть більш стабільними і вийдуть без затримок.

За його словами, така ж проблема і з оцінкою динаміки споживчих цін.

"Як зараз все-таки моніториться інфляція в умовах закритих, за великим рахунком, магазинів? Наскільки адекватний цей моніторинг? Тут нам якийсь час треба дуже акуратно робити висновки про що б то не було ", - сказав Решетніков.

Офіційні дані про промвиробництво показали набагато менш сильне падіння, ніж прогнозували аналітики Райффайзенбанку. Їх оцінки були засновані на припущенні, що близько 30% підприємств за обсягом продукції, що випускається, не будуть функціонувати в період "неробочих днів", що призвело б до падіння в квітні на 20%.

Основним фактором зниження випуску в промисловості в квітні стали карантинні заходи, спрямовані на боротьбу з поширенням коронавіруса, а також скорочення зовнішнього попиту на товари російського експорту. У травні до негативних факторів додасться нова угода ОПЕК+, що значно обмежує видобуток нафти.

У цих умовах динаміка промислового виробництва в РФ може залишатися слабкою протягом тривалого часу, не дивлячись на очікуване поступове відновлення динаміки обробної промисловості в найближчі місяці в міру відкриття економіки, написало Мінекономрозвитку в п`ятничному огляді промисловості.

"У травні включаться обмеження по ОПЕК+, вони нам дадуть відчутний мінус", - сказав Решетніков.

Ефект угоди ОПЕК+ на промисловість залежатиме від того, наскільки ці обмеження будуть виконані, але за інших рівних таке скорочення відніме у промвиробництва близько 3 п.п. зростання в травні, підрахували аналітики Райффайзенбанку.

"В результаті поліпшення загального індексу (через скасування "неробочих днів" в середині травня), якщо і відбудеться, навряд чи буде відчутним", - вважають вони.

Мінекономіки РФ в новому макропрогнозі чекає спаду промвиробництва в поточному році на 5,4%, але готове коригувати оцінку, коли будуть отримані дані за травень-червень, сказав глава відомства.