Мінекономіки: промисловість починає зростати, можлива підтримка - 20 млрд грн

Все про економіку та фінанси

За оцінками Мінекономіки, в січні спостерігалося відновлення металургійного виробництва: порівняно із мінімумом у жовтні обсяги виробництва чавуну, сталі, прокату зросли приблизно на 30%.

“Є три основні виклики, з якими зіштовхнулася українська промисловість: застарілі основні засоби, переорієнтація ринків збуту та запровадження carbon border tax в Євросоюзі. Зокрема, якщо порівнювати ступінь зносу основних засобів в Україні та сусідніх країнах, то в Україні він майже у 2 рази вищий ніж у Словаччині, відповідно, 60,6% та 35,5%, а в промисловості цей показник становить 66%”, - зауважують в Мінекономіки.

За словами міністра економіки Тимофія Милованова, “у промисловості ми входимо у фазу зростання циклу, однак 66% зносу основних засобів у цій галузі не дозволяє їй повноцінно розвиватися”.

“Тож нам критично потрібні інвестиції та оновлення основних засобів. Загальний обсяг необхідних інвестицій в країну - 50 млрд дол. Це дозволить створити нові робочі місця та дати українцям можливість заробляти більше”, - зауважив урядовець.

Мінекономіки вказує, що лише по машинобудуванню експорт в РФ знизився з 2013 по 2019 рік з 5,5 млрд дол США до менш ніж 1 млрд дол США. Водночас лише частково це компенсується нарощенням експорту продукції машинобудування до країн ЄС з 2 млрд дол США у 2013 році до 3 млрд США у 2019 році. Але подальше нарощення експорту до ЄС - під загрозою, адже через запровадження ЄС протекціоністського інструменту carbon border tax вітчизняні виробники “отримають збитки та втратять конкурентноспроможність” (цитата).

Головна пропозиція Мінекономіки для стимулювання промисловості - “розширення фінансування програм та напрямків у розмірі 20 млрд грн, зокрема, на стимулювання напрямків транспортної інфраструктури, програми фінансової підтримки, секторальні програми виробництва, розвиток оборонно-промислового комплексу”.

“Сьогодні ми працюємо у діалозі та залучаємо представників галузі до напрацювання рішень. Ми створюємо Координаційний центр з питань промисловості за участю галузевих об’єднань, окремих великих підприємств, аналітичних центрів, органів державної влади, напрацьовуємо можливі програми підтримки. Ми також закликаємо членів комітету підтримати наші законотворчі ініціативи та спільно схвалити нові редакції законопроектів щодо захисту національного товаровиробника”, - сказав Тимофій Милованов під час презентації діяльності міністерства у профільному комітеті ВР.

Зокрема, мова про законопроекти у наступних напрямках: захист від демпінгового імпорту, захист від субсидованого імпорту, захисні заходи, внесення змін до деяких законодавчих актів у сфері торговельного захисту внесення змін до Митного кодексу України (щодо торговельного захисту).