Мінекономіки оцінює зниження ВВП у І кварталі на 2,2%

Все про економіку та фінанси

Міністр економіки Ігор Петрашко в інтерв`ю "Кореспонденту" озвучив оцінку, що ВВП України в І кварталі скоротився на 2,2%, "враховуючи локдаун".

"Безперечно, зростання кількості хворих і збільшення числа регіонів в «червоній» зоні - це ризики, але я вважаю, що це не матиме такого негативного впливу на економіку, як в квітні-травні 2020 року. Бізнес і суспільство вже адаптувалися до обмежень. Певні сектори економіки на кшталт креативних індустрій або ресторанного бізнесу, звичайно, будуть страждати, але влада, в тому числі місцева, підтримає їх спеціальними додатковими компенсаціями", - зауважив глава Мінекономіки.

За його словами, скорочення ВВП України в 2020 році на 4% - "один з найнижчих показників у світі".

 

Він розповів, що очікує притік прямих іноземних інвестицій у 2021 році на $1,5-2 млрд з подальшим збільшенням до $3-3,5 млрд в 2022 році.

"Ми припускаємо зростання продуктивності праці на 3,5%. Крім того, очікуємо збільшення експорту товарів і послуг на 7%, а імпорту - на 13,7%, що також буде пов`язано із загальним пожвавленням ділової активності", - додав урядовець.

Що перспектив окремих галузей економіки у 2021 році І. Петрашко зазначив таке:

"Традиційні сектора будуть домінувати в структурі економіки України з поступовим зростанням секторів з високою доданою вартістю. Це IT-сектор, який має постійну тенденцію до зростання і збільшення частки в ВВП. Ще один напрямок - стимулювання переробки в агропромисловому секторі. Крім того, інвестиції в зрошення на півдні України і агрострахування.

З промисловістю у нас складна ситуація. Тому держава буде максимально сприяти збільшенню обсягів експорту за рахунок роботи Експортно-кредитного агентства (ЕКА). Уряд своїм рішенням вже збільшив статутний капітал Експортно-кредитного агентства до 2 млрд грн. Це дасть йому можливість в середньостроковій перспективі надати страхову підтримку кредитування експортерів на суму 25-27 млрд грн.

Ще один шлях для розвитку промисловості - це робота з державними закупівлями для збільшення частки національних виробників в замовленнях від державних компаній. Ми зараз завершили роботу з Prozorro по модулях «нецінові критерії» і «життєвий цикл», які сприятимуть тому, що підуть замовлення саме до українського виробника.

Зараз ми кардинально змінили ситуацію в бік захисту і підтримки національного виробника. Ми ведемо досить жорстку антидемпінгове політику. Я не очікую швидкого результату за два-три місяці, але за 2021 рік ми вже побачимо позитивні зрушення".

Також І. Петрашко зауважив, що виступає проти підвищення податків:

"Наприклад, в уряді йшли активні дискусії про введення накопичувальної пенсійної системи. Одна з наших ключових позицій була такою: ми підтримуємо ідею накопичувальної системи, але за умови, що її введуть не за рахунок збільшення податкового навантаження на бізнес.

Дійсно, кожні пару років точаться дискусії щодо підвищення рентних платежів. Але з точки зору кардинального впливу на економічні показники ніяких ініціатив щодо підвищення податкового навантаження зараз немає, і ми такого не робимо".