Мінекономіки очікує падіння ВВП у І кварталі на 3%, не виключає нову хвилю пандемії в 2021 році

Все про економіку та фінанси

Мінекономіки констатує, що якщо до прийняття рішення щодо карантину «вихідного дня» у листопаді 2020 року та введення чергового локдауна у січні 2021 року міністерство прогнозувало незначне зростання ВВП у І кварталі 2021 року, то наразі, враховуючи зменшення запасу міцності більшості видів економічної діяльності (особливо сфери послуг) та виснаженість економіки постійними коливаннями та змінами умов функціонування протягом 2020 року, “очевидним є отримання за підсумком І кварталу 2021 року падіння ВВП, що може досягти 3%” (цитата).

“Однак пристосованість та гнучкість окремих ВЕД, підсилена здобутим досвідом у пік пандемії в Україні (березень-квітень 2020р.) до роботи в умовах жорстких карантинних обмежень, а також початок запуску вакцинації у світі, продовження реалізації певних заходів Уряду, запроваджених з метою підтримки бізнесу та населення може мінімізувати це падіння.

І у разі не погіршення ситуації з рівнем захворюваності та не впровадження надалі жорсткіших обмежень вже починаючи з ІІ кварталу і до кінця 2021 року економіка вийде на позитивну динаміку

Проте все ще залишається високим ризик наступної хвилі пандемії, що потягне за собою подальші карантинні обмеження як в Україні, так і у світі (у т.ч. неефективність вакцинації)”, - зауважують в Мінекономіки.

У відомстві додають, що оцінюють падіння ВВП за 11 місяців 2020 року на 4,7%.

Нагадаємо, Світовий банк оцінює можливе падіння ВВП України в 2020 році на 5,5% та прогнозує зростання української економіки в 2021 році на 3%.