Мінекономіки обговорює з зернотрейдерами граничні обсяги експорту

Все про економіку та фінанси

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства повідомило, що 15 червня на онлайн-зустрічі з представниками аграрних асоціацій за участі заступників міністра Тараса Качки та Тараса Висоцького відбулося обговорення Меморандуму про взаєморозуміння між міністерством і учасниками зернового ринку щодо забезпечення прогнозованого режиму експорту зерна на 2020/2021 маркетинговий рік.

Як зазначається, "сторони погодилися співпрацювати у питаннях узгодження балансових характеристик зернового ринку України в 2020/2021 маркетинговому році з метою організації забезпечення продовольчої безпеки та уникнення застосування експортних обмежень".

Документ планується підписати 1 липня цього року. До цього часу триватимуть уточнення прогнозів врожаю цього року та узгодження обсягів можливого експорту.

Зокрема, сторони планують:

- здійснювати заходи щодо погодження можливих граничних обсягів експорту зерна (далі – обсяги експорту) на основі попереднього балансу попиту і пропозиції зернових у 2020/2021 маркетинговому році з подальшим можливим підписанням Додатку до Меморандуму.

- узгоджувати граничні обсяги експорту та вносити зміни до граничних обсягів експорту, які мають оформлюватись змінами до Додатку.

- міністерство залишає за собою право ініціювати заходи державного регулювання у разі виникнення загроз продовольчій безпеці держави, що носять непередбачуваний характер, а також, у разі підписання Додатку, й при відхиленні фактичного експорту від його граничних обсягів.

Водночас, Міністерство зобов`язується сприяти

- щотижневому інформуванню учасників зернового ринку та щомісячному обговоренню щодо обсягів зерна, які були експортовані та обсягів експорту, що залишилися невикористаними;

- проведенню попередніх (не менше ніж за два місяці) консультацій з учасниками цього Меморандуму для обговорення оптимальних шляхів вирішення ситуацій у разі виникнення підстав для ініціювання Міністерством заходів щодо зміни режимів зовнішньоекономічної діяльності, запровадження режимів ліцензування, квотування.