Мінекономіки: на будівництво припадає лише 2,6% ВВП, галузь може й надалі суттєво зростати

Все про економіку та фінанси

Заступник міністра економіки Сергій Ніколайчук констатує, що значне зростання будівництва в 2019 році (на 20%), так і в попередні три роки, відбувається "з дуже низької бази, яка стала наслідком провалу під час кризи 2014-2015 років", і відповідно, частка будівництва у ВВП хоч і поступово зростає, але вона сягнула "лише скромні 2,6% (за період IV кв. 2018 - III кв. 2019)" (цитата).

"Порівнюючи цей результат з іншими країнами, видно, що вітчизняному будівництву ще є куди рости. Наприклад, у Китаї та Польщі, за результатами 2018 року частка будівництва у ВВП була майже втричі більшою та лише трохи не дотягувала до 7%. А в середньому по 28 країнам ЄС цей показник становив майже 5%.

Таке помітне відставання від інших країн є ще одним переконливим свідченням недоінвестованості української економіки. Одночасно, це і ознака високого потенціалу галузі – адже, фокус влади на інвестиціях, проекти із відновлення кредитування (МСБ, іпотека, під купівлю землі фермерами тощо), запуск ринку землі, реформа ринку праці, фінансування доріг і іншої транспортної інфраструктури мають стати потужними стимулами реалізації потенціалу будівельної галузі. Тому, з високою ймовірністю можна очікувати на продовження зростання будівництва високими темпами і збільшення ваги галузі в якості драйвера економічного зростання", - вважає Сергій Ніколайчук.