Мінекономіки: бюджет кредитної програми "5-7-9%" може зрости удвічі - до 4 млрд грн

Все про економіку та фінанси

Основний бюджет держпрограми 5-7-9% незабаром буде збільшено до 4 млрд грн, заявив директор Офісу розвитку малого та середнього підприємництва при Мінекономіки Андрій Слабінський, пише "Укрінформ".

"Основний бюджет програми зараз залишається 2 млрд, але в планах є збільшення його до 4 млрд грн", - сказав Слабінський.

Він нагадав, що програма 5-7-9% - це про відшкодування відсоткової ставки і кредитні гарантії.

Нагадаємо, в Україні з 1 лютого 2020 року стартувала затверджена урядом програма "Доступні кредити 5-7-9%". Надання трьох можливих ставок – 5%, 7% або 9% – за кредитами залежатить від розміру бізнесу та терміну його діяльності. Додатково ставка кредитування знижуватиметься на 0,5% річних за кожного найманого працівника, але не менше ніж до 5% річних.

У квітні Кабмін розширив держпрограму "Доступні кредити 5-7-9%" на бізнес із річним доходом у 100 млн грн, тоді як раніше відповідна сума обмежувалася 50 млн грн. Також урядом була збільшена максимальна сума кредиту за програмою з 2 млн грн до 3 млн грн.

Також уряд підтримав законодавчі зміни, що передбачають надання малому і середньому бізнесу, який зазнав фінансових втрат внаслідок пандемії COVID-19, доступу до фінансових ресурсів, шляхом отримання кредитів з частковою державною гарантією.