Милованов: ринок землі не є умовою МВФ для затвердження нової програми для України

Все про економіку та фінанси

Міністр економіки Тимофій Милованов в ефірі одного з телеканалів заявив, що створення ринку землі не є умовою для позитивного рішення МВФ про затвердження нової програми співробітництва з Україною, пише УНІАН.

«Цього як умови отримання програми немає. Є певні законопроекти, які пов’язані з ринком землі. Тут важливо знати, що головне переймання Фонду – зробити так, щоб для малого та середнього бізнесу були або рівні умови, або кращі умови. Але попередньої умови по ринку землі немає в тих домовленостях з МВФ», - сказав урядовець.

Милованов зауважив, що нова програма співробітництва з МВФ буде позитивним сигналом для інвесторів, що в Україну можна вкладати гроші. «Я думаю, що там сума не досить велика, навіть у порівнянні з тими 50 мільярдами, які нам потрібні, резерви Національного банку є високими сьогодні. Це ж не 5 чи 10 мільярдів, як буває, зараз у нас 25-26 мільярдів доларів резерв Національного банку. Тому сама сума для нас не є критичною з економічної точки зору… Що важливо в МВФ те, що вони сертифікують для інвесторів, що економічна політика уряду є правильною. Для цього нам по суті потрібна програма», - зазначив міністр.

Нагадаємо, експерти МВФ приступили до роботи в Києві цього тижня, з 20 лютого. За інформацією українського представництва Фонду, команда експертів МВФ прибула до Києва для обговорення з українською владою політики прискорення зростання економіки та забезпечення стабільності.

Україна і МВФ у грудні 2019 року досягли домовленості про нову трирічну програму розширеного фінансування в обсязі 5,5 млрд дол. Рішення про нову програму має затвердити Рада директорів фонду, але точна дата затвердження поки не визначена.