Суд стягнув з держави на користь метзаводу Ахметова 106 млн грн ПДВ і стільки ж пені

Все про економіку та фінанси

Донецький окружний адмінсуд своїм рішенням від 10.12.2019 частково задовольнив позов ПрАТ “Єнакіївський металургійний завод” (м. Маріуполь) до Офісу великих платників податків ДПС і Головного управління Державної казначейської служби в м. Києві (в справі №805/2211/17-а) та стягнув з держбюджету на користь позивача суму бюджетного відшкодування з ПДВ за січень 2015 року в розмірі 106,7 млн грн та пеню в розмірі 105,9 млн грн за порушення строку відшкодування ПДВ.

“Оскільки судом встановлено право позивача на бюджетне відшкодування податку на додану вартість за січень 2015 року, а також відсутність механізму реального відшкодування платнику податків узгодженої суми бюджетного відшкодування вказаного податку, ефективним способом захисту, який забезпечить поновлення порушеного права позивача, є стягнення з Державного бюджету України на його користь заборгованості бюджету із відшкодування ПДВ та пені, нарахованої на суму такої заборгованості”, - йдеться в судовому рішенні від 10.12.2019.

За даними держреєстру, кінцевим бенефіціаром ПрАТ “Єнакіївський металургійний завод” є Рінат Ахметов, а власником істотної участі - в т.ч. Вадим Новинський.

Виробничі потужності підприємства знаходяться на окупованій частині Донбасу. За даними групи "Метінвест" Р. Ахметова і В. Новинського, вона втратила контроль над активами і майном заводу в березні 2017 року. 

ПрАТ “Єнакіївський металургійний завод” - в процедурі банкрутства (справа №905/1055/19).