Суд стягнув з держави на користь метзаводу Ахметова 106 млн грн ПДВ і стільки ж пені

Все про економіку та фінанси

Донецький окружний адмінсуд своїм рішенням від 10.12.2019 частково задовольнив позов ПрАТ “Єнакіївський металургійний завод” (м. Маріуполь) до Офісу великих платників податків ДПС та Головного управління Державної казначейської служби в м. Києві (в справі №805/2211/17-а) та стягнув з держбюджету на користь позивача суму бюджетного відшкодування з ПДВ за січень 2015 року в розмірі 106,7 млн грн та пеню в розмірі 105,9 млн грн за порушення строку відшкодування ПДВ.

“Оскільки судом встановлено право позивача на бюджетне відшкодування податку на додану вартість за січень 2015 року, а також відсутність механізму реального відшкодування платнику податків узгодженої суми бюджетного відшкодування вказаного податку, ефективним способом захисту, який забезпечить поновлення порушеного права позивача, є стягнення з Державного бюджету України на його користь заборгованості бюджету із відшкодування ПДВ та пені, нарахованої на суму такої заборгованості”, - йдеться в судовому рішенні від 10.12.2019.

За даними держреєстру, кінцевим бенефіціаром ПрАТ “Єнакіївський металургійний завод” є Рінат Ахметов, а власником істотної участі - в т.ч. Вадим Новинський.

Виробничі потужності підприємства знаходяться на окупованій частині Донбасу. За даними групи "Метінвест" Р. Ахметова і В. Новинського, вона втратила контроль над активами і майном заводу в березні 2017 року. 

ПрАТ “Єнакіївський металургійний завод” - в процедурі банкрутства (справа №905/1055/19).