"Метінвест" має намір викупити євробонди на $440 млн і випустити нові

Все про економіку та фінанси

Група "Метінвест" оголосила про пропозицію (оферту) викупити за грошові кошти єврооблігації на $440 млн з випуску на $944,515 млн із погашенням у 2023 році й купоном 7,75% та випустити нові облігації, пише "Інтерфакс-Україна".

"Метою оферти є проактивне управління погашенням боргу, продовження термінів погашення боргу та зниження ризиків рефінансування", - наголошується в повідомленні "Метінвесту" на Ірландській фондовій біржі.

Згідно з повідомленням, ціна викупу для тих, хто погодиться продати до 30 вересня, становить 106% від номіналу плюс накопичені відсотки.

Прайсинг нових єврооблігацій заплановано оголосити якомога раніше після 30 вересня за підсумками заявок на викуп, підбити підсумки оферти - близько 16 жовтня, щоб виконати всі розрахунки 17 жовтня.

Як повідомило джерело в банківських колах, "Метінвест" проведе зустрічі з інвесторами в США, Великій Британії та континентальній Європі, починаючи з 18 вересня. Організаторами призначені Deutsche Bank, Natixis і UniCredit. Компанія має намір розмістити доларові євробонди терміном обігу 8-10 років, а також розгляне можливість траншу в євро на п`ять-сім років.

Спільними дилер-менеджерами угоди призначені Deutsche Bank Aktiengesellschaft, Natixis і UniCredit Bank AG.

Як повідомлялося, Metinvest B.V. (Нідерланди), материнська компанія міжнародної вертикально інтегрованої гірничо-металургійної групи "Метінвест", у січні-червні 2019 року знизила чистий прибуток на 39% порівняно з аналогічним періодом 2018 року - до $408 млн.

Згідно з оприлюдненими 16 вересня компанією попередніми неаудованими проміжними фінансовими результатами за перше півріччя-2019, її виручка за звітний період скоротилася на 6% - до $5,818 млрд, EBITDA знизилася на 33% - до $890 млн.

Загальна заборгованість компанії за січень-червень 2019 року практично збереглася на рівні кінця 2018 року - $2,753 млрд. При цьому обсяг коштів також практично не змінився і становить $279 млн. Чистий борг зберігся на рівні $2,474 млрд.