"Метінвест" Ахметова став власником найбільшого виробника коксівного вугілля

Все про економіку та фінанси

Metinvest B.V., материнська компанія гірничо-металургійної групи "Метінвест", сконцентрувала контрольний пакет акцій найбільшого в Україні виробника коксівного вугілля, пише "БізнесЦензор" з посиланням на дані "Метінвесту".

Як зазначається, до складу придбаних активів входять кілька підприємств, ключовими з яких є шахтоуправління "Покровське" і Свято-Варваринська збагачувальна фабрика. Вони розташовані на кордоні Дніпропетровської та Донецької областей, поблизу коксохімічних підприємств групи.

Зокрема, шахтоуправління "Покровське" виробляє високоякісне вугілля марки К, який використовується для виробництва металургійного коксу. Станом на 1 січня 2019 року, мінеральні ресурси і запаси шахтоуправління "Покровське" за методикою JORC склали 248 млн тонн і 151 млн тонн відповідно, що досить для забезпечення виробництва мінімум на 30 років.

Свято-Варваринська збагачувальна фабрика - одне з найбільших збагачувальних підприємств в Україні. Проектна потужність збагачення становить близько 8 млн тонн рядового коксівного вугілля в рік.

У 2020 році обсяги видобутку рядового вугілля Покровської вугільної групи склали 6,2 млн тонн, що на 55% більше, ніж в 2018 році, а виробництво вугільного концентрату - 3,2 млн тонн, що на 39% більше, ніж в 2018 році. 

"Отримання ефективного контролю над Покровською вугільною групою стало можливим завдяки тому, що "Метінвест" придбав 24,77% акцій цього бізнесу в липні 2018 року, а також опціон на придбання решти 75,22% в інших співінвесторів за умови отримання всіх необхідних державних і інших дозволів", - сказано в повідомленні.

У компанії уточнили, що загальна сума винагороди за додаткову частку, придбану "Метінвестом" в Покровській вугільній групі, обумовлена ​​вартістю опціону, який група отримала в 2018 році.

У 2019-2020 роках, з огляду на потенційну інтеграцію з "Метінвестом", Покровська вугільна група реструктурувала значну частину своїх кредитів і позик. В результаті за станом на 31 грудня 2020 року, зовнішня заборгованість Покровської вугільної групи склала $535 млн. В основному, це реструктурована кредитна лінія на суму $480 млн з терміном погашення в 2030 році.

"Це важливе для нас придбання. В останні кілька років група відчувала постійний дефіцит коксівного вугілля. Тепер же ми досягли повного самозабезпечення цією сировиною, що робить нашу вертикальну інтеграцію ще міцнішою", - прокоментував придбання гендиректор "Метінвесту" Юрій Риженков.

Як повідомлялося, згідно зі звітністю групи "Метінвест" за 2020 рік, компанія планує сконцентрувати 99,99% в Покровському вугільному бізнесі до кінця 2022 року.

1 жовтня 2020 року Антимонопольний комітет України (АМКУ) надав дозвіл нідерландській Metinvest B.V. на придбання контролю над дев`ятьма підприємствами, що входили раніше до групи "Донецьксталь" Віктора Нусенкіса, в тому числі і ШУ "Покровське"

Офіційно "Метінвест" Ріната Ахметова і Вадима Новінського в 2018 році придбав 24,99% акцій Шахтоуправління "Покровське" Віктора Нусенкіса за $190 млн. При цьому "Метінвест" отримав опціон на придбання решти 75,01%.