Меркель у Китаї закликала захищати права жителів Гонконгу

Все про економіку та фінанси

Канцлер Німеччини Анґела Меркель під час візиту до Китаю закликала захищати права жителів Гонконгу, констатує "Радіо Свобода".

«Я під час переговорів зазначила, що права і свободи, узгоджені в Основному законі Гонконгу, повинні бути захищені», – сказала Меркель 6 вересня після зустрічі з прем’єр-міністром Китаю Лі Кецяном.

Вона також закликала до політичного врегулювання кризи, щоб уникнути подальшого насильства.

Також сьогодні Меркель має зустрітися з президентом Китаю Сі Цзіньпіном.

Тим часом, попри заяву губернатора Гонконгу Керрі Лам про відкликання законопроєкту про екстрадицію, з якого почалися акції, протести в місті не вщухають.

Продемократичні акції мають продовжитися в Гонконгу на вихідних. 7 вересня демонстранти планують заблокувати рух транспорту до міжнародного аеропорту, одного з найбільш завантажених у світі. Під час схожих дій протестувальників минулого тижня спалахнуло насильство.

Раніше демонстранти вимагали відкликати документ про екстрадицію, але потім долучили до вимог – відставку Керрі Лам, більшу свободу Гонконгу від Пекіна і розслідування дій поліцейських при розгоні протестів.

Активісти напередодні попросили канцлера Німеччини Анґели Меркель про підтримку. Вона 5 вересня почала триденний візит до Китаю.

Масові протести в Гонконгу тривають 14 тижнів.

Нині Гонконг має у складі Китаю широку автономію і досі значною мірою зберігає відсутній у решті Китаю демократичний лад із часів, коли ця територія була британською колонією до 1997 року.