ЗМІ: мережі АЗС пообіцяли уряду тримати ціни нижче 30 грн, якщо не зміниться кон`юнктура в світі

Все про економіку та фінанси

2 квітня Кабмін та Нафтогазова асоціація України підписали Меморандум про наміри щодо створення сприятливого середовища, розвитку добросовісної конкуренції на ринку нафтопродуктів України та задоволення потреб споживачів на період карантину та обмежень, повідомляє Мінекономіки.

Як зазначається, Нафтогазова асоціація представляє інтереси найбільших гравців нафтогазового ринку, забезпечуючи близько 50% роздрібної торгівлі та 80% ринку імпорту нафтопродуктів. До складу асоціації входять, зокрема, WOG, ОККО, Shell, АМІС, SOCAR, KLO, Параллель, Glusco, Укргазвидобування, БНК-Україна, АНВІТРЕЙД, ГРАН-ПРІ ОЙЛ, Центрнафтогазпостач.

За умовами Меморандуму, асоціація щомісячно буде надавати Кабінету Міністрів інформацію некомерційного характеру щодо форм, видів та місць існування нелегального обігу пального та місць здійснення діяльності суб’єктів, які працюють з ознаками порушення норм законодавства.

При цьомуЮ як констатується, уряд вживатиме заходів щодо протидії нелегальному виробництву та обігу пального (у тому числі нелегальної діяльності підприємств, що здійснюють неповний цикл нафтопереробки). Також Кабмін сприятиме диверсифікації джерел постачання як з вітчизняних, так і з іноземних нафтопереробних заводів (не допускаючи будь-яких проявів дискримінації), вільного ціноутворення на ринку нафтопродуктів.

Зі свого боку компанії-учасники асоціації зобов’язуються продовжувати сплачувати податки в повному обсязі, формувати ціну на нафтопродукти на умовах вільної конкуренції та з урахуванням кон’юнктури на світових ринках.

За інформацією enkorr, меморандум передбачає, що ціни на всі марки нафтопродуктів у квітні будуть нижчими за 30 грн/л. Перевищення цього рівня можливе лише в разі різкої зміни кон`юнктури світового ринку.