Мережа АЗС Shell програла судовий спір з Shell на 79 млн грн

Все про економіку та фінанси

Північний апеляційний госпсуд відхилив апеляцію компанії "Альянс Холдинг" (мережа АЗС Shell) на рішення про стягнення 79,4 млн грн штрафу і пені на користь Антимонопольного комітету України, пише Enkorr з посиланням на судові матеріали, констатує Liga.net.

Сума 79,4 млн грн складається зі штрафу в розмірі 39,7 млн ​​грн за антиконкурентні узгоджені дії та стільки ж пені за несвоєчасну його сплату.

У жовтні 2016 року АМКУ звинуватив "Альянс Холдинг" і ще шість операторів АЗС в змові та оштрафував на загальну суму 204 млн грн. Компанія отримала третій за розміром штраф після ОККО і WOG - 39,7 млн ​​грн.

"Альянс Холдинг" намагався оскаржити рішення АМКУ в суді. Процес тривав три роки, в результаті в листопаді 2019 року Верховний Суд остаточно відхилив позов компанії.

У серпні 2019 року суд першої інстанції постановив стягнути з компанії 79 млн грн, а це рішення підтвердив апеляційний суд, після чого рішення вступило в законну силу з 10 лютого 2020 року. Це відкриває можливість для примусового стягнення коштів або арешту майна.

Компанії Паралель і Amic, програвши свою суперечку з АМКУ, вже сплатили запропонований їм штраф разом з пенею. Сокар, ОККО і WOG продовжують оскаржувати рішення АМКУ в суді.

Shell Retail вийшла на український ринок в 2007 році. З тих пір мережа АЗС під брендом Shell управляється компанією Royal Dutch Shell, яка є однією з найбыльших світових компаній в сфері енергетики та нафтохімічної промисловості. Мережа Shell в Україні налічує 132 станції в 18 регіонах України.