Медична та освітня реформа: що записали в Меморандумі з МВФ

Все про економіку та фінанси

У Меморандумі з МВФ влада Україна зобов`язалася в 2020 році продовжити впровадження реформу охорони здоров’я "шляхом поширення нового режиму фінансування на ланки вторинної та спеціалізованої допомоги":

"1 квітня 2020 року було розпочате впровадження реформи фінансування системи охорони здоров`я, яка розширює стратегічні закупівлі медичних послуг Національною службою здоров’я України (НСЗУ) на невідкладну, інтенсивну та спеціалізовану допомогу. НСЗУ – урядова виконавча агенція, що фінансується за рахунок державного бюджету - буде функціонувати як єдиний платник в галузі охорони здоров`я та ретельно контролюватиме надання послуг та фінансові результати діяльності постачальників. Триватиме поступова трансформація постачальників медичних послуг у некомерційні юридичні особи комунальної власності, і їхнє фінансування базуватиметься на контрактах на виконання робіт, укладених з НСЗУ.

Ми завершимо створення визначеного пакету медичних послуг, що фінансується НСЗУ, включаючи первинну, спеціалізовану, паліативну та невідкладну допомогу, та будемо контролювати попит за допомогою фінансових стимулів для постачальників послуг, одночасно надаючи можливість запровадити доплату для пацієнтів, у разі необхідності, забезпечуючи покращення доступності та якості послуг.

Для того, щоб закупівлі НСЗУ якнайкраще забезпечували пацієнтів, прийняття рішень НСЗУ буде прозоро захищено від конфлікту інтересів, зокрема, через заборону участі постачальників послуг в управлінських
структурах НСЗУ.

Міністерство охорони здоров`я продовжуватиме аутсорсинг закупівлі ключових лікарських препаратів авторитетним міжнародним організаціям. Починаючи з 2020 року, Міністерство охорони здоров`я розпочне пілотну централізовану закупівлю ліків через новостворене державне підприємство «Медичні закупівлі України», використовуючи ProZorro, відповідно до Закону про державні закупівлі, а також дотримуючись кращих міжнародних практик прозорості, підзвітності та конкуренції".

 

Після послаблення кризи влада України планує прискорити реформування системи освіти:

"Ми продовжимо оптимізацію кількості закладів початкової та середньої освіти, збільшимо капітальні видатки на оновлення будівель та забезпечимо наявність необхідної інфраструктури у школах. Ми почнемо з реформування навчальних програм, і, щоб запровадити стимули для вчителів та підтримувати систему фіскально доступною, ми подамо до парламенту зміни до закону про освіту щодо зміни структури зарплат. Що стосується вищої освіти, ми трансформуємо систему фінансування університетів та прив’яжемо зарплату до результатів".