МАУ просить у держави стабкредит на $50 млн під 5-6%

Все про економіку та фінанси

Президент МАУ Євген Дихне в інтерв`ю для агентства "Інтерфакс-Україна" заявив, що ця авіакомпанія звернулася до уряду з проханням надати підприємству стабілізаційний кредит в розмірі $50 млн під 5-6%.

"Ми написали в усі органи, які можуть вплинути на ситуацію, описали проблеми ринку, повідомили про те, що очікуємо тільки в нашій компанії прямі збитки від простою в розмірі $60 млн. Ми запропонували рішення, що передбачають не прямі дотації бізнесу, як в економічно успішних країнах, а більш лояльне до тієї ситуації, в якій знаходиться Україна - забезпечити нам стабілізаційний кредит", - сказав Є. Дихне.

Він зазначив, що авіакомпанії необхідна кредитна лінія в $50 млн, яку МАУ готова використовувати виключно для підтримки фінансової стабільності.

"Мені видається абсолютно нормальним, якщо це буде один з державних банків, який забезпечить нам подібну кредитну лінію... Стабілізаційний кредит, як правило, передбачає, що держава бере на себе частину відсоткової ставки. І якщо сьогодні процентна ставка в комерційних банках близько 11-12%, то ставка держбанку по стабкредитами повинна бути приблизно 5-6%", - зазначив Є. Дихне. 

У той же час він не уточнив, яке забезпечення зазначеного кредиту передбачає компанія.

За словами президента МАУ, також обговорюється фінпідтримка авіакомпанії з боку власників. "Ми ще остаточно не визначилися з сумою, оскільки зараз формуємо кілька моделей розвитку подій. Далі їх розгляне наглядова рада, буде коригування бюджету на 2020 рік. В кінцевому підсумку ми вийдемо в якусь усереднену зрозумілу модель і, звичайно ж, запропонуємо зборам акціонерів підтримати компанію", - зазначив він.