Маск - найбагатша людина світу, а біткоїн перевищив $40 тис

Все про економіку та фінанси

Засновник SpaceX і генеральний директор Tesla Ілон Маск став найбагатшою людиною в світі, очоливши рейтинг мільярдерів Bloomberg. Про це агентство повідомило у четвер, 7 січня, констатує DW.

На вечір цього дня статки Маска оцінювалися в 188,5 млрд дол. Це на 1,5 млрд дол перевищує активи глави інтернет-компанії Amazon.com Джеффа Безоса, який з жовтня 2017 року утримував перший рядок у рейтингу з 500 світових багатіїв. Зміна лідера пов`язана у тому числі зі зростанням вартості акцій Tesla 7 січня на 4,8 відсотка. Загалом за 2020 рік вони піднялися в ціні на 743 відсотки.

Крім того, Джефф Безос розлучився з дружиною - Маккензі Скотт, якій був змушений передати майже чверть цінних паперів Amazon.com, а в листопаді минулого року пожертвував близько 680 млг дол на благодійність.

На початку січня Tesla відзвітувала, що в 2020 році випустила і поставила покупцям рекордну кількість машин - 499550. Американська компанія змогла наростити свій збут на 36 відсотків у порівнянні з 2019 роком і практично виконати план з випуску півмільйона автомобілів. З жовтня до груденя споживачі отримали 180570 електромобілів. Попередній рекордний показник був встановлений в третьому кварталі минулого року - трохи менше 140 тисяч машин.

Влітку 2021 року має почати роботу завод Tesla в Німеччині. Фабрика будується в муніципалітеті Грюнхайде під Берліном. Очікується, що там випускатимуть електромобілі Model 3 і Model Y. У перспективі обсяг виробництва повинен вирости до 500 тисяч одиниць на рік. 

Біткоїн

Ціна біткоїна у четвер, 7 січня, перевищила позначку в 40 тисяч доларів США і сягнула позначки у 40380 доларів, повідомляє агенція AFP. Таким чином, лише за останні п`ять днів найпопулярніша у світі криптовалюта подорожчала на 10 тисяч доларів - поріг в 30 тисяч доларів вона перестрибнула 2 січня.

Після своєї появи в лютому 2009 року біткоїн пережив стрімкий злет курсу, адже спочатку ця цифровалюта коштувала всього кілька центів. У перші роки свого існування ці віртуальні гроші практично не привертали до себе уваги громадськості. Лише 2013 року курс біткоїна уперше подолав позначку в 1000 доларів.

На початку 2020 року вартість цієї криптовалюти становила близько восьми тисяч доларів. У березні, під час першої хвилі пандемії COVID-19, вона опустилася до позначки менше чотирьох тисяч доларів, але одразу ж почала знову повільно зростати.

Стрімке зростання курсу біткоїна намітилося восени після того, як у жовтні платіжна система Paypal оголосила, що з 2021 року надасть своїм клієнтам можливість розраховуватися цифровими грошима, у тому числі й біткоїнами. Натепер на біткоїн припадає понад 70 відсотків ринку криптовалют.