Маркарова прокоментувала ситуацію з ВВП-варрантами

Все про економіку та фінанси

Міністерство фінансів і Кабінет Міністрів обговорюють стратегію по ВВП-варрантам, однак говорити про неї поки передчасно, заявила глава Мінфіну Оксана Маркарова, пише "Інтерфакс-Україна".

"Ми всі працюємо, щоб посилити зростання економіки, і працюємо, щоб при зростанні економіки абсолютно тримати під контролем додаткові ризики, які можуть виникати. У нас є на три роки обмеження таких виплат, навіть якщо настане такий момент. Щодо нашої стратегії в такій ситуації, це питання активно обговорюється як міністерством, так і урядом ", - сказала Маркарова в ході години питання до уряду в п`ятницю в парламенті, відповідаючи на запитання одного з народних депутатів.

За її словами, як тільки остаточна версія стратегії буде готова, Мінфін її представить.

В оновленому макроекономічному прогнозі уряд підвищив оцінку зростання економіки України в 2019 році з 2,8% до 3,5%, а в наступному році - з 3,3% до 3,7%. Однак навіть таке зростання економіки не передбачає умови для виплат по ВВП-варратом.

"Тобто ці потенційні папери не є поки частиною нашого боргу і умови по їх виплатах не сформувалися", - сказала також глава Мінфіну.

"З огляду на поточний макропрогноз, тригери - то, що запускають ці виплати, ще не включилися, це очевидно. Тобто ці потенційні папери не є поки частиною нашого боргу і умови по їх виплатах не прийшли", - сказала також глава Мінфіну.

ВВП-варранти були випущені в рамках реструктуризації держборгу в 2015 році замість єврооблігацій на номінальну суму $3,2 млрд і не є частиною держборгу країни. Платежі по ВВП-варрантам будуть здійснюватися щорічно в грошовій формі в доларах США в залежності від динаміки зростання реального ВВП України в 2019-2038 роках, проте через два календарні роки - тобто між 2021 і 2040 роками.

Якщо приріст ВВП за рік буде нижче 3%, або реальний ВВП буде менше $125,4 млрд, виплат за паперами не буде. У разі, якщо приріст реального ВВП складе від 3% до 4%, виплата по паперах складе 15% перевищення показника ВВП над 3%, а якщо понад 4% - то ще плюс 40% перевищення показника ВВП над 4%. Крім того з 2021 по 2025 роки платежі обмежені 1% ВВП.