Маркарова: проект держбюджету підготовлений на базі чинного Податкового кодексу

Все про економіку та фінанси

Міністр фінансів Оксана Маркарова під час виступу у Верховній Раді заявила, що уряд вперше за довгий час не буде змінювати Податковий кодекс під державний бюджет, пише Liga.net.

"Важливо, що вперше ми не подаємо під цей законопроект зміни до Податкового кодексу - всі доходи, які враховані в цьому бюджеті, базуються на сьогоднішніх ставках. І ми зменшуємо цим бюджетом перерозподіл податків через бюджет. Тобто ми зменшуємо тt, що ми забираємо у підприємців, щоб профінансувати витрати", - сказала глава Мінфіну.

За її словами, стратегічними цілями уряду є максимальне прискорення економічного зростання. "Бюджет, який ми сьогодні обговорюємо, базується на реальному зростанні ВВП в 3,3% і на тих макропоказниках, які затверджені ще попереднім Кабміном в травні 2019 года... Ми задекларували амбітну мету - зростання (ВВП - ред.) на 5-7% щорічно. Це дуже амбітна мета, і вона досяжна", - сказала міністр.

О. Маркарова зазначила, що в цьому бюджеті буде зростання витрат за всіма бюджетними сфер, проте для цього необхідні значні кроки з боку парламенту. "Це і зниження корупції, і приватизація держпідприємств, і запуск концесії для того, щоб інвестиції зайшли в Україні", - додала урядовець.

Міністр запевнила, що документ є збалансованим і реалістичним.

Нагадаємо, 15 вересня Кабмін подав до Верховної Ради проект закону про держбюджет на 2020 рік. Передбачено, що дохідна частина держбюджету становитиме 1,08 трлн грн, а сума витрат - 1,17 трлн.

Держбюджет на 2019 рік передбачав 1,03 трлн грн доходу і 1,1 трлн грн витрат.