Марченко: в реструктуризації боргу не буде потреби завдяки підтримці МВФ, інших партнерів

Все про економіку та фінанси

Міністр фінансів Сергій Марченко в ефірі телеканалу “Україна24” заявив, що фінансова підтримка міжнародних партнерів України дає підстави говорити про відсутність ризиків неплатежів по держборгу або “навіть розмов про реструктуризації, не говорячи вже інші речі”.

“Тобто питання виплат і обслуговування держборгу абсолютно контрольоване.

В нас є пікові виплати в травні - це погашення гарантійних облігацій, які під гарантією США. Є також сподівання, що ми можемо проговорити роловер цих облігацій.

Також вересень у нас дуже критичний, ми маємо погасити єврооблігації. Але наявна інформація дає можливість говорити, що ми можемо закрити питання виплати боргів і при цьому забезпечити виконання наших соціальних зобов`язань, які додатково виникли в період кризи”, - зауважив глава Мінфіну.

За його словами, до кінця року Україна може отримати в бюджет від МВФ 5 млрд дол.

“Є також надія, що ми до кінця року отримаємо бюджетну підтримку таких країн, як США, Канада, Франція, Німеччина і т.д. Ми вже маємо певні домовленості щодо отримання допомоги від Єврокомісії, яка буде розблокована після отримання траншу МВФ, Світового банку. Є сподівання, що це все дозволить закрити нам питання дефіциту бюджету цього року", - додав С. Марченко.