Марченко: Україна до кінця року може отримати від МВФ у бюджет $5 млрд

Все про економіку та фінанси

Міністр фінансів Сергій Марченко в ефірі телеканалу “Україна24” заявив, що Україна до кінця року може отримати в держбюджет від МВФ 5 млрд дол. Але для цього потрібно прийняти закон про банки (в другому читанні) та зміни в держбюджет:

“Активно ведемо переговори з МВФ. Ми з ними погодили рамку доходів і дефіциту. І ми чітко визначилися, скільки в нас є ресурсу для наповнення бюджету. Залишилося узгодити технічний меморандум. Залишається проголосувати т.зв. закон про банки і відповідно зміни до бюджету. Якщо цей пакет законів буде проголосований, є сподівання, що найближчим часом отримаємо транш в бюджет.

Ми сподіваємося до кінця року отримати від МВФ додатково до 5 млрд дол у бюджет. Це ми вже зафіксували.

Крім того, МВФ разом з НБУ підтримує нас в тому, що ми можемо відійти від тієї рамки дефіциту, яка раніше була встановлена й дотримувалася в попередні роки. Тобто якщо ми якісно проводили політику в період з 2014 по 2020 рік, зменшували дефіцит, забезпечували макростабільність, то зараз ситуація інша. Ми також цим скористаємося, але скористаємося прагматично і розумно. Ми не будемо створювати якісь популістичні речі, але найбільш незахищені категорії громадян - в перше чергу, пенсіонери, громадяни, які вимушено втратили роботу, які будуть вимушені отримувати певну соціальну допомогу, лікарі - будуть захищені.

Є також надія, що ми до кінця року отримаємо бюджетну підтримку таких країн, як США, Канада, Франція, Німеччина і т.д.

Ми вже маємо певні домовленості щодо отримання допомоги від Єврокомісії, яка буде розблокована після отримання траншу МВФ, Світового банку.

Є сподівання, що це все дозволить закрити нам питання дефіциту бюджету цього року".