Марченко: у новій програмі МВФ не фігурує питання тарифів на газ та електроенергію

Все про економіку та фінанси

Міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв’ю для “РБК-Україна” заявив, що в програмі з МВФ не піднімається питання тарифів на газ чи електроенергію.

“Так як програма у нас stand-by [розрахована на 18 місяців], у даній програмі ці питання не піднімаємо, - сказав глава Мінфіну. - Питання прозорого тарифоутворення завжди були предметом інтересу МВФ. Але зараз ми бачимо з боку МВФ підтримку ініціатив уряду у цьому питанні <...> Зобов`язання [перед МВФ] за такими напрямами, як антикорупція, банківська система, правосуддя і суди, єдина юрособа [для податкової і митниці] – залишаються такими ж”.

Нагадаємо, програма Кабміну щодо стимулювання економіка включає в т.ч. підвищення тарифів на електроенергію для населення, при тому, що в уряді раніше заявляли, що в поточному році відповідні тарифи не зростуть.

“Нафтогаз” заявляв, що “цінова ситуація на ринку сприяє намірам уряду лібералізувати ринок газу для населення з 1 липня цього року”. “В міжопалювальний сезон передумов для зростання цін значно менше, ніж в холодну пору року. Історично низькі ціни, великі запасу газу у європейських та українських сховищах та літній період – все це дозволить зробити плавний та безпечний перехід для українських споживачів до вільного ринку», – зазначав глава правління НАКу Андрій Коболєв.