Марченко: не бачу підстав для курсу 30 грн/дол, інфляція понад 10% - неадекватна

Все про економіку та фінанси

Міністр фінансів Сергій Марченко заявив в інтерв`ю журналу «Фокус» заявив, що не вбачає передумов для досягнення курсу 30 UAH/USD та інструментів, за допомогою яких будь-хто може вплинути на рух курсу в цьому напрямку, повідомляє прес-служба Мінфіну.

За словами С. Марченка, з огляду на карантин обсяги імпорту в Україну знизилися на 18%, тоді як експорт впав тільки на 6%. «Це фактично вирівняло платіжний баланс держави. Відтік валюти з країни зменшився, і це знижує тиск на валютний ринок», - підкреслив міністр.

«Країні потрібен курс гривні, що забезпечує макроекономічну стабільність. Якщо для ревальвації або девальвації будуть підстави, такі процеси повинні відбуватися поступово, не створюючи шокової ситуації на ринку», - каже С. Марченко.

На його думку, інфляція понад 10% є неадекватним показником. «Потрібно знаходити баланс між бажаннями стимулювати зростання ВВП за рахунок інфляційної складової та запуском кредитування економіки за низькими ставками», - зазначив міністр.

Він вважає, що перед країною відкривається перспектива економічного відновлення, про що свідчить зростання роздрібної торгівлі, тобто – споживчого попиту. «Після досягнення у травні пікового значення знижуються темпи падіння промислового виробництва. Липень повинен продемонструвати висхідні показники», - підкреслив глава Мінфіну.

На його думку, попит на основні позиції експорту дозволяє Україні пережити кризу відносно стабільно. «Потреба в продовольстві і ціни на нього в світі збереглися на колишньому рівні. Ціни на метал відновлюються через зростання попиту з боку Китаю. Є підстави сподіватися, що Україна спокійно пройде критичну фазу», - зазначив міністр фінансів. 

Він наголосив, що не вбачає будь-яких підстав для розмов про припинення програми співпраці з МВФ, вказавши, що Україна готова до наступного перегляду програми і виконує зобов`язання.

За його словами, йдеться про роботу з проблемними кредитами, затвердження нових положень і структур для податкової і митниці, про створення умов для запуску ринку газу і перегляд тарифів на опалення.

«Ці структурні маяки або вже виконані, або знаходяться на фінальній стадії. М`яч – на стороні фонду. Після паузи через очікування призначення нового керівництва НБУ в МВФ здійснюють внутрішні консультації. Думаю, найближчим часом з`являться чіткі орієнтири щодо часу проведення онлайн-місії. Нормальний діалог з фондом триває. Остання консультація відбулася наприкінці липня», - зазначив С. Марченко.