Марченко: Держказначейство фінансує обгрунтовані видатки

Все про економіку та фінанси

Міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що Державна казначейська служба здійснює виплати, фінансуючи лише обґрунтовані видатки з урахуванням цільового призначення, пише "Інтерфакс-Україна".

"Наголошую, що фінансова ситуація контрольована і не викликає занепокоєння. Казначейство здійснює виплати. Але фінансуються лише обґрунтовані видатки (з урахуванням цільового призначення) після того, як надходять відповідні платіжки", - сказав С. Марченко, відповідаючи на питання про ситуацію з фінансуванням видатків держбюджету.

"Щоразу наприкінці року розпорядники бюджетних коштів намагаються прискорено використовувати накопичені кошти. Ця порочна практика тягнеться вже роками і давно час від неї відмовитися", - пояснив він.

За словами міністра, головні розпорядники бюджетних коштів протягом року мають дотримуватися суворої фінансової дисципліни, проте не справляються з цим завданням.

"Потрібно ефективніше планувати видатки і раціонально використовувати виділені бюджетні кошти", - додав глава Мінфіну.

Він зазначив, що на 1 грудня за загальним фондом держбюджету розпорядники та одержувачі коштів недовиконали планові показники січня-листопада із видатків у сумі 101,0 млрд грн. Минулого року цей показник становив 68,4 млрд грн.

"Водночас Мінфін нікому не дасть бездумно витрачати бюджетні кошти. Якщо наприкінці року якесь відомство вирішило надолужити план використання коштів, щоб, іншими словами, "освоїти" їх, то у нас точно виникне запитання до якості та доцільності витрат", - додав С. Марченко.

"За останні декілька місяців розпорядники коштів вносили зміни у розписи (перерозподіляли видатки і робили перекидання між програмами) на загальну суму понад 8 млрд грн", - уточнив міністр.

Водночас він нагадав, що на початок грудня на Єдиному казначейському рахунку (ЄКР) було 19,8 млрд грн.

"За казначейським рахунком: на 1 грудня 2020 року на ЄКР є гроші. Це майже 19,8 млрд грн. Наприклад, у 2018 році на цю саму дату було 17,2 млрд грн, у 2016 році 27,6 млрд грн", - зазначив С. Марченко.

При цьому на 1 грудня за листопад за загальним фондом держбюджету здійснені касові видатки в сумі майже 91,1 млрд грн, додав він.

Згідно з даними Мінфіну, це, зокрема, касові видатки на:

- заробітну плату та нарахування - 17 млрд грн;

- пенсії, стипендії, інші соціальні виплати населенню - 24,2 млрд грн;

- медикаменти та харчування - 1,1 млрд грн;

- оплату комунальних послуг та енергоносіїв - 0,5 млрд грн;

- обслуговування державного боргу - 12,6 млрд грн;

- міжбюджетні трансферти - 10,9 млрд грн.

"Для порівняння, касові видатки у жовтні 2019 року становили 70,9 млрд грн, у листопаді - 84,1 млрд грн", - прокоментував міністр.