Марченко: інвестори підтримали рішення зупинити випуск євробондів на $1,75 млрд

Все про економіку та фінанси

Міністерство фінансів скасувало розміщення єврооблігацій на $1,75 млрд після заяви глави НБУ Якова Смолія про відставку в зв`язку з політичним тиском, заявив на брифінгу міністр фінансів Сергій Марченко, пише "БізнесЦензор".

Глава Мінфіну констатував, що вчора Україна успішно розмістила 12-річні євробонди на суму $ 1,75 млрд під 7,3% річних з погашенням в 2033 році.

"Як тільки ми завершили випуск, ми дізналися про новини, яка нас, м`яко кажучи, збентежила, більш того, можливо навіть шокувала, - це відставка глави Національного банку України. У зв`язку з цим були тривалі нічні переговори з інвесторами, нашими юридичними радниками, ми радилися, яким чином ми повинні діяти в цій ситуації, оскільки ця подія в світі міжнародних фінансів є досить суттєвою", - розповів Марченко.

"Тому нами вранці було прийнято, я вважаю, зважене рішення зупинити цей випуск. Інвестори схвально оцінили наше рішення. Ми показуємо, що ми як держава Україна не намагаємося бігти за швидкими рішеннями, обманюючи когось або робити якісь непродумані кроки", - додав глава Мінфіну.

Марченко уточнив, що причиною скасування розміщення стала саме відставка Смолія.

"Якщо є питання, які з`явилися у інвесторів, тому що ринки відразу відреагували, ми готові зробити деяку паузу і потім далі вирішувати, що і як ми будемо робити. Але я скажу, що ця подія - воно було абсолютно неординарною і гіршого моменту, ніж вчорашню заяву глави Нацбанку для вчорашньої транзакції бути не могло", - сказав міністр.

"Ми продовжимо роботу з нашими міжнародними партнерами та інвесторами, є реакція Міжнародного валютного фонду, вона досить стримана. Ми також вважаємо, що ми повинні забезпечити в цілому незалежність Національного банку", - додав глава Мінфіну.