Марченко: до НБУ є питання, але звільнення керівництва можуть визнати політично мотивованим

Все про економіку та фінанси

Міністр фінансів Сергій Марченко в ефірі телеканалу “Еспресо” таким чином прокоментував підтриманий фінкомітетом Верховної Ради проект постанови з критичною оцінкою роботи НБУ в 2019 році та відповідну пропозицію створити тимчасову слідчу комісію для розслідування діяльності НБУ з 2014 року:

“Давайте розділимо це питання на дві частини: економічну та політичну.

Якщо по економічній частині там може бути дискусія і можна знайти проблемні питання до роботи Нацбанку, які макроекономісти можуть між собою подискутувати, чи дійсно там були проблеми і як їх вирішити.

І є політична частина, яка передбачає певний вотум довіри чи недовіри.

Я б зупинився на першій частині, сказавши, що діяльності НБУ в нас як Міністерства фінансів також є багато питань. Але ми можемо їх задавати шляхом комунікацій. Є Рада фінстабільності, є інші комунікаційні площадки. Я вважаю, що на сьогодні в нас більш ніж достатньо варіантів для якісної комунікації. Це питання економічної площини.

Питання політичної площини. Звільняти не звільняти - це дійсно чутливі речі. Ми вважаємо, що НБУ є незалежною інституцією, і тут є питання комунікації як з парламентом, так і в цілому з владою. І тут ми не будемо коментувати, тому що за великим рахунком немає економіки, тут більше політики.

Тобто якщо по економічним засадам цього рішення ми можемо сказати, що ми більше підтримуємо, ніж не підтримуємо, то ми не вважаємо, що це має слугувати [приводом] для вотуму недовіри.

Це рішення може бути визнано політично мотивованим”.

Нагадаємо, посли країн G7 виступили на підтримку НБУ.