Марченко: для держбюджету хотілося б слабший курс гривні, але ситуація не критична

Все про економіку та фінанси

Міністр фінасів Сергій Марченко в коментарі журналістам заявив, що для Міністерства фінансів бажаний "трохи вищий" курс долара, оскільки від курсу залежать доходи держбюджету, пише "РБК-Україна".

"Те, що стабільність курсу є позитивною ситуацією, тут важко сперечатися. Єдине питання, нам, як бюджету, бажано, щоб цей курс був трошки вищий. Очікування у нас у бюджеті були закладені", - сказав він.

Водночас він зазначив, що "це не проблема, це не критична ситуація". За його словами, недобори на митниці Мінфін перекриває економією з обслуговування державного боргу. 

Нагадаємо, в травні С. Марченко таким чином прокоментував ситуацію з курсом та його вплив на показники бюджету:

“Нема прийнятного або неприйнятного, є курс гривні, на основі якого розраховувався бюджет. Зараз це курс 30. При 30-ти розраховувався бюджет. Це був прогнозний курс, він був розрахований у березні, а ви розумієте, що в березні була турбулентність на валютному ринку. Потенційно ми б хотіли, щоб був курс такий, який ми заклали в бюджет. З цим знову-таки є дискусія з Нацбанком. І думаю, у нас є взаєморозуміння з цього питання”.

Нагадаємо, при підготовці змін у держбюджету був врахований урядовий прогноз 29,5 грн/дол на кінець грудня 2020 року (середньорічний курс - 30 грн/дол).

У квітні С. Марченко заявив, що “економічно нам було б доцільно дозволяти поступову девальвацію гривні, однак політика курсоутворення - це компетенція виключно НБУ” (цитата).