Марченко: дефіцит бюджету в 2020 році може бути меншим, ніж заплановані 7,5% ВВП

Все про економіку та фінанси

Міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв’ю для агентства “Інтерфакс-Україна” не виключив можливість того, що за підсумками 2020 року дефіцит держбюджету буде меншим, ніж очікувані 7,5% ВВП (біля 300 млрд грн).

“Це у нас плановий дефіцит, я думаю, по факту він буде менше”, - зазначив глава Мінфіну.

За його словами, за свіжими даними, за 8 місяців дефіцит бюджету був 41,2 млрд грн, в т.ч. загального фонду 51,8 млрд грн, “але у нас є сума непроведених видатків”, причому вона становить менше, ніж 110 млрд грн, але накопичується. “Наприкінці року будемо думати, як це профінансувати”, - сказав С. Марченко.

“Які у нас є боргові виплати: жовтень - 15 млрд грн, листопад - 5 млрд грн, грудень - 33 млн грн. Це – невелике навантаження. Щодо обслуговування: жовтень - 7,7 млрд грн, листопад - 18,2 млрд грн, грудень - 11,8 млрд грн. Це – планові цифри. Вважаю, вони будуть нижчі. Наше завдання - здійснити обслуговування боргів.

Щодо непроведених видатків - так, це проблема. Ми працюємо, щоб профінансувати всі видатки. Нам дійсно потрібна співпраця з МВФ, щоб закрити цю частину фінансування”, - резюмував С. Марченко.