Малюська: ДВС не стягує з Приватбанку $250 млн

Все про економіку та фінанси

Міністр юстиції Денис Малюська заперечує повідомлення Приватбанку про намагання держвиконавця стягнути з націоналізованого банку 250 млн дол, які належали фірмам Суркісів.

Нижче - коментар глави Мін`юсту:

"Апдейт по справі "Суркіси vs. Приватбанк"

Втомило вже розповідати про цю справу, але що поробиш, це стало серіалом, тож поїхали:

Спочатку коротко про те, ЩО ВІДБУВАЛОСЬ у минулих серіях:

У 2017 році ухвалою Печерського районного суду у якості забезпечення позову (не за результатами розгляду по суті) Приватбанк було зобов`язано обслуговувати депозити британських компаній, які за інформацією в медіа афілійовані з братами Суркісами. Приватбанк вважав, що таких депозитів не існує, оскільки вони були конвертовані у акції банку, а тому ухвала є незаконною

Приватбанк оскаржив ухвалу Печерського районного суду до апеляційної інстанції. У цьому ж 2017 році апеляційний суд відмовив у задоволенні скарги.

Одна з британських компаній подала ухвалу суду на виконання у відділ державної виконавчої служби у Печерському районі міста Києва

Із 2017 року триває процес примусового "виконання" ухвали суду. Насправді яким чином примусити обслуговувати депозити, яких вже не існує і які конвертовані у акції, м`яко кажучи, було не зовсім зрозуміло (ані виконавцям, ані боржнику - Приватбанку)

Процес "примусового виконання" переривався у 2019 - на початку 2020 року у зв`язку з тим, що виконавець, за клопотанням Приватбанку звернувся за роз`ясненням до Печерського районного суду щодо того, яким чином ухвалу можна виконати, якщо депозити уже конвертовані у акції. Печерський районний суд нічого особоливо нового не роз`яснив, близько до тексту відтворивши те, що і так було у 2017 році. Ухвала про роз`яснення була залишена без змін судом апеляційної інстанції.

А тепер ЩО ТРАПИЛОСЬ з того часу, як я писав минулий пост:

23 квітня 2020 державна виконавча служба закінчила виконавче провадження (гроші ніхто ані стягувачам, ані Суркісам не перераховував)

28 квітня 2020 одразу 6 (шість!!) британських компаній - стягувачів (кожна окремо) звернулись із заявою про примусове виконання ухвали Печерського районного суду від 2017 року

29 квітня 2020 двс Печерського району відкрила виконавче провадження і направила відповідне повідомлення боржникові - Приватбанку

ЩО БУДЕ ДАЛІ? думаю що розвиток подій буде такий самий, як і усі попередні роки:

ДВС повідомить Приватбанк про необхідність виконання ухвали суду, напевно, оштрафує банк за невиконання і направить матеріали в правоохоронні органи (саме такий алгоритм прописаний в законі). Ніхто ніяких грошей нікому не перерахує.

Іншого сценарію розвитку подій уявити складно, оскільки ухвалу Печерського районного суду від 2017 року я і зараз не дуже розумію, як можна добровільно або примусово виконати.

Тому насправді нас ОЧІКУЄ НУДНЕ ПОВТОРЕННЯ минулих серій.

А розв`язка настане точно не раніше розгляду Великою Палатою ВСУ справи про законність (або ж незаконність) конвертації депозитів у акції (так званий bail-in) у червні цього року.

Ну і головне: МИ НЕ СТЯГУЄМО І НЕ ВИМАГАЄМО СТЯГНУТИ 7 МІЛЬЯРДІВ ГРИВЕНЬ (чи 250 мільйонів доларів) З ПРИВАТБАНКУ. Ми виконуємо ухвалу суду, яка вимагає від Приватбанку обслуговування депозитів (і біс його знає, як це зробити)

Якби ми дійсно повинні були стягнути 7 ярдів на користь компаній Суркіса, ми б давно це зробили без особливих проблем.

Тези прес-релізів та постів у ФБ про те, що ДВС намагається стягнути 7 ярдів з Привату - звичайна МАНІПУЛЯЦІЯ для привертання уваги до справи, яка нудно, нецікаво та монотонно тягнеться з 2017 року".