Львів просить ЄБРР про реструктуризацію боргу

Все про економіку та фінанси

Львівська міська рада повідомляє, що в п`ятницю 27 березня відбулась телефонна розмова міського голови Львова Андрія Садового із представником України в ЄБРР Артемом Шевальовим.

Як зазначається, нещодавно в ЄБРР заявили про виділення 1 млрд євро на боротьбу з наслідками коронавірусу.

Ініціатива Львова передбачає, що ЄБРР дозволить відтермінувати сплату відсотків та основної суми кредитів на період карантину та режиму надзвичайної ситуації.

Так, за словами бізнес-омбудсмена Львівської міської ради Сергія Кіраля, вивільнені в результаті цього кошти міського бюджету можна буде скерувати на закупівлі необхідного медичного обладнання та створення стабілізаційного фонду для підтримки малого і середнього бізнесу.

«З ініціативи міського голови відбулась телефонна розмова з представником України у ЄБРР Артемом Шевальовим, під час якої він озвучив ініціативу підтримки ЄБРР міст України, шляхом відтермінування обслуговування заборгованості або боргу по сплаті відсотків тіла кредитів. Вивільнені кошти міста України, в тому числі Львів, можуть скерувати на закупівлю медичного обладнання, засобів захисту та медикаментів, для підготовки наших медичних закладів до роботи в умовах епідемії. Також з іншої частини цих коштів ми могли б створити так звані стабілізаційні фонди для підтримки бізнесу, зокрема, реалізації програми підтримки, яка була прийнята сьогодні рішенням виконавчого комітету.

Я вважаю, що цю програму також можна було б розширити у частині визначення компенсацій, доплат тим підприємцям, які сьогодні призупинили свою діяльність. Ми мусимо виграти час для підприємців, щоб вони мали змогу адаптуватись до нових реалій та вижити. Вони були б більш вмотивовані зберігати робочі місця та не звільняти працівників. Це мали б бути доплати за кожне робоче місце, якщо підприємець його зберігає, як пропозиція.

Це важливо, тому що, за результатами прийнятих законів, зокрема, Закону України № 3220, що стосується підтримки платників податків, тільки міський бюджет недоотримує близько 13−15% надходжень, через звільнення від плати за землю (близько 125 млн грн), податку на нерухомість та інших платежів. Уряд також планує прийняти рішення про відтермінування плати комунальних платежів для фізичних/юридичних осіб та населення. Ми очікуємо значних втрат міського бюджету. Такі дії ЄБРР допомогли б нам хоча б частково компенсувати ті витрати, бути більш готовими до будь-яких непередбачуваних ситуацій, і максимально зберегти бізнес у Львові, який сьогодні найбільше постраждав", — зазначив бізнес-омбудсмен Львівської міської ради Сергій Кіраль.

Нагадаємо, 27 березня, на засіданні виконавчого комітету прийняли рішення про впровадження низки заходів у місті для підтримки малого та середнього бізнесу. Зокрема, йдеться про звільнення підприємців від сплати орендної плати за користування приміщеннями комунальної власності та окремими конструктивними елементами благоустрою, а також звільнення від сплати туристичного збору, розміщення зовнішньої реклами та ін.