Лукашенко: Росія натякає на приєднання Білорусі

Все про економіку та фінанси

Президент Білорусі Олександр Лукашенко підтвердив, що в Росії натякають на об`єднання країн. Про це він сказав під час зустрічі з робітниками в білоруському місті Світлогорськ, пише Lb.ua з посиланням на агентство "БелТА".

"Нічого зайвого не вимагаємо. Але нам кажуть: ми різні країни - натяк на те, що треба, щоб були однією країною. А як можна мати одну країну з Росією? Ви, напевно, чуєте: "Давайте включимо Білорусь до складу Росії", - сказав Лукашенка.

Лукашенко підкреслив, що народ Білорусі ніколи не захоче піти цим шляхом.

"Ось ви не антиросійські люди, а нормальні білоруси, люблячі, які поважають росіян. Але постав перед вами питання, чи хочете ви такого об`єднання, щоб Білорусь увійшла до складу Росії, - 120% скажуть "ні"", - сказав він.

Водночас Лукашенко сказав, що Білорусь і Росія "і надалі працюватимуть над інтеграцією, в цьому немає нічого поганого". Але, за його словами, створення наднаціональних органів і інших об`єднань більше не обговорюватимуть.

Нагадаємо, 12 лютого Bloomberg повідомив, що президент Росії Володимир Путін намагався переконати Лукашенка в необхідності об`єднати їхні країни в "наддержаву".

Як зазначалося, це був "план А" Путіна щодо збереження влади після закінчення терміну своїх президентських повноважень, який провалився. Поглинання Білорусі дозволило б Путіну обійти обмеження термінів, ставши лідером нової "Союзної держави".

Після відмови Лукашенка Путін перейшов до "плану Б" - змін до російської Конституції, які незабаром готуються прийняти.