Лукашенко: обвалу нацвалюти не буде, але курс - плаваючий

Все про економіку та фінанси

Лукашенко сказав, що білоруська влада не допустить обвалу національної валюти, але і не буде стримувати курс, для підтримки якого на прийнятному рівні у Нацбанку достатньо резервів, передає держагентство БелТА, констатує Reuters.

"Зараз вже відкрито наші внутрішні негідники закликають дестабілізувати фінансовий ринок. Деякі люди ж цьому піддаються - валюту з банків забрати і так далі", - сказав Лукашенко.

"Ми не допустимо обвалу національної валюти. Якщо народ хоче купити долар - будь ласка, він сьогодні коштує скільки коштує. У нас плаваючий курс: попит великий - значить дорожчий буде цей долар або євро, попит менший - значить буде дешевше коштувати. Ми, вчепившись руками, не стримуємо курс рубля".

Лукашенко також сказав, що влада ще не почали по-справжньому використовувати золотовалютні резерви. 

"Молодці в Національному банку, уряді. Як відчував: три місяці тому поставив завдання всі золотовалютні резерви повернути в країну, особливо золотий запас. У нас до грама золота повернуто в країну ", - цитує його БелТА.

"Тому немає такої катастрофи. Так, в якихось обмінниках колись може не вистачати готівки. Але це завжди буває, якщо підвищений попит. Я доручив Національному банку, щоб ми могли уникнути подібної ситуації. Люди хочуть забрати свої гроші або валюту - будь ласка, беріть. У нас абсолютно достатньо резервів, щоб на прийнятному рівні стримати прийнятний для нас курс ", - сказав Лукашенко.

Він сказав, що домовився з президентом РФ Володимиром Путіним про рефінансування боргів на $ 1 мільярд.

"Ми домовилися з президентом Росії, і сьогодні наш прем`єр-міністр проведе переговори з (прем`єром РФ) Михайлом Мішустін з приводу рефінансування", - цитує БелТА Лукашенко.

"Тобто ми у себе цей мільярд доларів, домовившись з Росією, залишимо. І це буде гарне підкріплення нашої національної валюти ", - сказав він.