Підвищення мінімалки до 6,5 тис грн перенесли з липня на грудень 2021 року, - Марченко

Все про економіку та фінанси

Міністр фінансів Сергій Марченко в ефірі програми "Право на владу" ("1+1") заявив, що заплановане підвищення мінімальної зарплати до 6,5 тис грн перенесено з липня на грудень, пише zn.ua.

За словами міністра, таке рішення було прийнято після консультацій з міжнародними інституціями.

«Це пояснюється тим, що у нас відбуваються шокові вливання в економіку, які впливають на інфляцію. Ми подискутували з нашими партнерами, і зрозуміли, що нам дійсно краще відкласти до кінця року. 1 грудня є більш оптимальним терміном для введення мінімальної зарплати на рівні 6500 гривень», - зазначив Марченко.

Нагадаємо, перща редакція проекту держбюджету на наступний рік передбачала підвищення мінімальної зарплати до 6 тис грн з 1 січня 2021 року і 6,5 тис грн - з 1 липня (наразі мінімалка становить 5 тис грн).

Міністр соцполітики Марина Лазебна повідомила, що схвалений урядом проєкт бюджету на 2021 рік не передбачає скорочення жодної соціальної виплати, пише Укрінформ.

«Як міністр соціальної політики, і, мабуть, як людина вам скажу: так звичайно, я б хотіла, більше грошей на соціальні програми, на соціальні ініціативи, але є об’єктивна реальність і треба на це зважати», - сказала Лазебна.

Вона зауважила, що «треба балансувати та мати тверезу голову, як це правильно зробити».

«Але між тим, попри те, що сьогодні люди схвильовані, сьогодні глобальна криза, люди не мають впевненості у завтрашньому дні, бюджет на 2021 рік не передбачає, по-перше, жодного скорочення жодної соціальної виплати. Друге – прожитковий мінімум зростає. Так, він зростає маленькими темпами – 9,3%, він покриває трошечки більше прогнозовану інфляцію, але все ж таки допомоги, які до нього прив’язані, теж будуть підвищені й ми будемо над цим працювати, щоб не було не тільки заборгованості, а щоб навіть було зростання»,- розповіла Лазебна.

Водночас міністр соцполітики поінформувала, що у зв’язку з підвищенням мінімальної заробітної плати підвищується ще один соціальний стандарт — мінімальна пенсійна виплата для пенсіонерів, яким виповнилося 65 років, у кого є повний стаж, на 400 гривень.

Лазебна уточнила, що вже в січні пенсіонери, які підпадають під цю категорію, отримають вказане підвищення.

Окрім того, за її словами, в липні буде реалізовуватися програма підвищення пенсій особам, котрим виповнилося 75 років. Також підвищення у 500 гривень отримають 80-літні пенсіонери.

«Всі ці речі в бюджеті 2021 року є, тому я б дуже просила політиків не сіяти паніку», - зауважила міністр соцполітики.