Кулеба - про компроміс щодо статусу ОРДЛО, на який готова влада України

Все про економіку та фінанси

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба за підсумками візиту української делегації до Берліна заявив, що на переговорах щодо Донбасу Україна не піде на прямий діалог з окупаційними адміністраціями РФ, чого домагаються в Москві, пише "Європейська правда".

"Україна не буде переходити червоні лінії свого суверенітету і територіальної цілісності. Ми не підемо на прямий діалог з окупаційними адміністраціями. Ми не підемо на вигадану Кремлем федералізацію. Ми не поступимося у питанні кордону, виводу російських військ, розформування окупаційних адміністрацій", - написав Кулеба.

Міністр додав, що Україна з року в рік демонструє готовність йти на розумні компроміси у питанні особливостей місцевого самоврядування після повернення тимчасово окупованих територій до складу України.

"Але ми ніколи не підемо на жодні особливі статуси за російським сценарієм, з правом вето на загальнонаціональні рішення та іншими вимогами, які підривають наш суверенітет", - підкреслив він.

Глава МЗС зазначив: вкрай важливо, що з вуст його німецького колеги Гайко Мааса прозвучало - спочатку припинення бойових дій на Донбасі, а потім все інше. "Тобто наші погляди на принцип "Спершу безпека" збігаються", - додав він.