КСУ: низка норм закону про НАБУ - неконституційні, в т.ч. щодо створення бюро

Все про економіку та фінанси

Велика палата Конституційного Суду розглянула справу за конституційним поданням 50 нардепів щодо відповідності Конституції окремих положень закону «Про Національне антикорупційне бюро України» від 14 жовтня 2014 року № 1698–VII зі змінами, констатує прес-служба КСУ.

Як зазначається, за наслідками розгляду вказаної справи Конституційний Суд ухвалив рішення, яким окремі положення закону визнано такими, що не відповідають Конституції, а саме щодо наділення президента повноваженнями утворювати НАБУ, призначати на посаду та звільняти з посади директора НАБУ, визначати трьох осіб до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття посади директора НАБУ, визначати одного члена комісії зовнішнього контролю для проведення незалежної оцінки (аудиту) ефективності діяльності НАБУ, його операційної та інституційної незалежності та затверджувати положення про Раду громадського контролю та про порядок її формування.

Водночас Конституційний Суд вказав, що Верховна Рада України має невідкладно привести положення законодавства України у відповідність до Рішення.

"Положення Закону, визнані неконституційними, втрачають чинність через три місяці з дня ухвалення Конституційним Судом України Рішення.

Рішення Конституційного Суду України є обов’язковим, остаточним та таким, що не може бути оскаржено", - йдеться в повідомленні КСУ.