КСУ та е-декларування: робоча група у ВР має підготувати законопроекти до 1 грудня

Все про економіку та фінанси

Заступниця голови Верховної Ради Олена Кондратюк підписала розпорядження, яким створено робочу групу щодо напрацювання законопроектів для вирішення конституційної кризи, повідомила представниця парламенту у Конституційному суді Ольга Совгиря, констатує zn.ua.

“Розпорядженням заступника Голови Верховної Ради створено робочу групу з представників депутатських фракцій (груп), яка до 1 грудня 2020 р. має напрацювати узгоджені законопроекти з питань, що стосуються е-декларування та організації діяльності Конституційного Суду”, - йдеться у повідомленні.

Зокрема, очолив робочу групу народний депутат з фракції “Слуга народу” Денис Монастирський. А його заступником стала Ольга Совгиря.

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської «Опозиційною платформи - За життя» щодо відповідності Основному Закону низки положень антикорупційної реформи.

КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень.

На екстреному засіданні РНБО, яке скликав президент Володимир Зеленський, були прийняті рішення знову відкрити реєстр е-декларацій, а також внести в Раду невідкладний законопроект «Про відновлення доброчесності конституційного судочинства».