КСУ скасував право НАЗК перевіряти декларації

Все про економіку та фінанси

Конституційний Суд скасував право НАЗК перевіряти декларації і виявляти конфлікт інтересів. Такі повноваження відомства КСУ визнав невідповідними Основному закону. Про це свідчить текст рішення суду, пише "РБК-Україна".

"КСУ доходить висновку про неконституційність окремих положень закону №1700, що стосуються повноважень НАЗК у частині контролю виконавчої влади над судовою гілкою влади, а саме... особливостей врегулювання конфлікту інтересів, що виник в діяльності окремих категорій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; контролю та перевірки декларацій", - зазначено в тексті рішення.

У рішенні суд підкреслює, що будь-які форми і методи контролю у вигляді перевірок, моніторингу і т.д. функціонування і діяльності судів і суддів повинні реалізовуватися тільки органами судової влади і виключати створення таких органів у системі як виконавчої, так і законодавчої влади.

"Визнати такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними)... статті 48-51 закону України "Про запобігання корупції" від 14 жовтня 2014 року №1700", - сказано у документі.

У статті 48 цього закону йдеться про контроль та перевірку декларацій, стаття 49 передбачає встановлення своєчасності подання декларацій, стаття 50 - про повну перевірку декларацій, а стаття 51 присвячена моніторингу способу життя суб’єктів декларування.