Криза у Молдові: п`ять держав ЄС підтримали парламент країни

Все про економіку та фінанси

П`ять європейських країн - Німеччина, Великобританія, Франція, Швеція і Польща - підтримали молдовський парламент на тлі політичної кризи у країні. Спільну заяву п`яти держав оприлюднило в понеділок, 10 червня, зокрема міністерство закордонних справ ФРН на своєму сайті, констатує DW.

"У теперішній конституційній кризі ми розглядаємо та підтримуємо парламент Молдови як представника молдовського народу і як найкраще місце для обговорення всіх, у тому числі спірних політичних питань", - йдеться у спільній заяві. Також уряди європейських країн закликали сторони до "спокою та стриманості" і наголосили, що вони "несуть відповідальність за розв`язання конституційної кризи мирними засобами".

Політична криза у Молдові

Нагадаємо, після рішення Констиційного суду Молдови про необхідність розпуску парламенту проросійська Партія соціалістів і проєвропейський правий блок ACUM об`єдналися, обрали голову парламенту і затвердили склад уряду. Новою прем`єркою Молдови стала представниця ACUM Майя Санду. Глави дипломатичних місій Росії, США і Євросоюзу у Кишиневі були присутні на засіданні парламенту і виступили із заявами на підтримку дій парламенту.

Парламент Молдови затвердив склад нового уряду і оголосив країну "захопленою державою", яку потрібно звільняти. Водночас Конституційний суд Молдови продовжує наполягати на розпуску парламенту. Він тимчасово відсторонив від посади президента Ігоря Додона, надавши колишньому прем`єр-міністру Павлу Філіпу повноваження щодо розпуску парламенту. Останній відразу підписав указ про розпуск парламенту і призначив дострокові вибори на 6 вересня.

Однак парламент Молдови визнав незаконними всі рішення Конституційного суду і оголосив поза законом уряд Філіпа і Демократичну партію, головою парламентської фракції якої він є. 9 червня Європейський Союз визнав законним новий уряд Молдови та висловив готовність до співпраці з ним.