Кремль: про "нормандську" зустріч до кінця 2019 року говорити "передчасно"

Все про економіку та фінанси

У Кремлі кажуть, що говорити про зустрічі у "нормандському форматі" на рівні глав держав до кінця 2019 року передчасно. Про це заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, пише ТАСС, констатує "Українська правда".

"Позиція Росії по нормандському формату незмінна і послідовна. Росія і президент Володимир Путін виступають за продовження роботи в нормандському форматі. Хочемо якомога швидше провести саміт, але разом з тим вважаємо, що цей саміт повинен бути добре підготовлений для забезпечення відповідної результативності", - зазначив Пєсков.

На питання про те, чи можливе проведення саміту до кінця року, Пєсков заявив: "Поки передчасно говорити, поки, як і раніше, дуже багато питань залишається на порядку денному".

Спікер Путіна відмовився говорити про зміст документа, який може бути прийнятий за підсумками майбутньої зустрічі.

Для зустрічі у нормандському форматі Росія висунула певні умови – підписати "формулу Штайнмаєра", розведення у Золотому та Петрівському.

Українська сторона виконала майже всі умови. Розведення у Петрівському планується згодом у листопаді, за умови 7-денного режиму тиші.

Таким чином, Росія блокує зустріч лідерів країн "нормандської четвірки", за результатами якої сторони можуть підписати документи, важливі для досягнення миру на Донбасі.

Раніше у Кремлі заявляли, що підготовка до саміту "нормандської четвірки "неможлива" через нові підходи і запити однієї зі сторін".

При цьому 3 листопада Пєсков заявив, що Путін зацікавлений у проведенні зустрічі з лідерами ФРН, Франції та України у "нормандському форматі" за умови термінової необхідності.

Раніше міністр закордонних справ України Вадим Пристайко не виключав можливість саміту лідерів України, Росії, Франції та Німеччини в середині листопада.