Креді Агріколь у червні зафіксував збиток 123 млн грн

Все про економіку та фінанси

Креді Агріколь Банк за перше півріччя декларує прибуток 396,5 млн грн (за 6 місяців 2019 року - 825 млн грн).

За січень-травень поточного року банк звітував про прибуток 519,3 млн грн.

Таким чином, у червні він зафіксував збиток 122,8 млн грн.

Заявлений Креді Агріколь Банком показник достатності (адекватності) регулятивного капіталу на 01.07.2020 - 20,75% (вимога НБУ - не менше 10%).

Як писав Finbalance, ОТП Банк у червні зафіксував збиток 139 млн грн, Сітібанк - 86,5 млн грн, Правекс Банк - 18 млн грн (за перше півріччя - 82 млн грн).

Нагадаємо, в червні НБУ наголошував, що відповідно до МСФЗ 9, банки мають завчасно реагувати на погіршення макроекономічних прогнозів збільшенням обсягу резервів. Водночас, підкреслював регулятор, перші місяці кризи чітко свідчать, що банки ігнорують зміну макроекономічних умов і не поспішають підвищувати оцінки очікуваних кредитних збитків. Натомість поточна криза в економіці мала б призвести “до зростання оцінок очікуваних збитків, а отже, і резервів за кредитами” (цитата).

“Банки мали відобразити це у фінансовій звітності уже за І квартал 2020 року. На практиці банки майже не змінили оцінки параметрів очікуваних збитків порівняно з початком року. Низка установ навіть дещо їх поліпшила. Це суперечить загальній логіці впливу макроумов на кредитний ризик, яка підтверджується спостереженнями вже у квітні і травні. Тож банки повинні суттєво переглянути свої підходи до визначення параметрів очікуваних збитків", - підкреслював НБУ.

P.S.

Після виходу цього повідомлення до редакції Finbalance від прес-служби Креді Агріколь Банку надійшов такий коментар:

"У відповідь на погіршення макроекономічного контексту, Креді Агріколь Банк негайно, не відкладаючи до кінця року, адаптував свій обсяг резервів. Протягом першої половини 2020 року ми розсудливо сформували понад 330 млн грн резервів, більша частина з яких була створена у червні (близько 250 млн грн). Цей дуже консервативний підхід має на меті захистити банк та його клієнтів, навіть за стресового сценарію".

P.P.S.