Країни ЄС домовилися про суму субсидій для відновлення економіки

Все про економіку та фінанси

Держави Європейського Союзу домовилися про розмір пакета допомоги по відновленню економіки країн, що постраждали від коронавіруса. Згідно з домовленістю виділено на ці цілі має бути не 500 мільярдів євро, як вимагали Німеччина і Франція, а 390 мільярдів, повідомили європейські дипломати ввечері в понеділок, 20 липня, в четвертий день саміту Євросоюзу, констатує DW.

За скорочення суми субсидій, що не підлягають поверненню, виступали Австрія, Данія, Нідерланди, Фінляндія та Швеція. Спочатку вони наполягали на наданні тільки кредитів, а не субсидій, щоб схилити такі країни, як Італія, до більш сміливої політики реформ.

Особливій критиці плани допомоги піддалися і тому, що ЄС вперше хоче в великому обсязі взяти на себе спільні боргові зобов`язання для програми інвестицій і стимулювання економіки. 

Надзвичайний саміт Євросоюзу триває вже з п`ятниці, 17 липня, хоча спочатку був запланований лише на два дні. Лідери 27 країн повинні також домовитися про довгостроковий бюджет ЄС на 2021-2027 роки - поки він не прийнятий, програма допомоги не може бути запущена.

Також залишається відкритим питання про те, чи буде надання допомоги прив`язане до прихильності країн захисту клімату і дотримання стандартів правової держави. Такі країни, як Польща та Угорщина, відкидають це.