"Ковельмолоко" визнало борг перед Укрексімбанком на 700 млн грн

Все про економіку та фінанси

Госпсуд Волинської області розглядає справу №903/426/16 про банкрутство ПАТ “Ковельмолоко”. Відповідне провадження було порушене ще в липні 2016 року.

Згідно з судовими матеріалами, розпорядник майна компанії під час сумісного розгляду з боржником кредиторських вимог Укрексімбанку визнав вимоги на 698,3 млн грн як такі, що забезпечені заставою боржника.

За даними НКЦПФР, на 31.12.2018 власником 98,98% акцій ПАТ “Ковельмолоко” (як і 100% акцій ПрАТ “Галичина”) була компанія "Бросмонт Холдінгз Лімітед".

Про банкрутство ПрАТ "Галичина" та вимоги Укрексімбанку до нього на понад 1 млрд грн читайте тут.

Як повідомлялося, в 2010 році «Західна молочна група» (підконтрольна групі «Континіум» Степана Івахіва та вже покійного Ігоря Єремеєва) об’єдналася із ЗАТ «Галичина» (бенефіціарами якого були львів’яни Андрій Король, Сергій Гибай, Юрій Ложкін), що публічно підтверджували в групі «Континіум». Об’єднана молочна структура зберегла назву «Галичина». Власне, С. Івахів входив у наглядову раду підприємства. У 2014 році багаторічного гендиректора молочного заводу «Галичина» Володимира Петріна на певний час замінив Дмитро Лещенко, який до цього призначення працював радником гендиректора групи «Континіум».

Справи про банкрутство ПАТ «Ковельмолоко» та ПрАТ «Галичина» - не єдині в історії молочного бізнесу групи «Континіум» (яка відома, передусім, своєю мережею АЗС WOG і «Банком інвестицій та заощаджень»).

Зокрема, в листопаді 2015 року Госпсуд Волинської області визнав банкрутом ТОВ «Українська сирна компанія», до якого, як писав Finbalance, Укрексімбанк пред’являв кредиторські вимоги на 811 млн грн, які, однак, зрештою відкликав. Тоді керівник ПАТ «Дубномолоко» (теж підконтрольне групі «Континіум») публічно запевняв, що банкрутство «Української сирної компанії» – «технічний момент», а борг компанії перед Укрексімбанком буде переведений на «Дубномолоко».

У березні ПрАТ "Дубномолоко" (випускає тверді та плавлені сири під торговою маркою «Комо»; пов`язане з групою "Континіум", яка контролює мережу АЗС WOG і "Банк інвестицій та заощаджень") повідомляло про можливе внесення змін у кредитні договори з Укрексімбанком.

Як зазначалося, гранична межа вартості відповідних правочинів, що зможуть вчинятися впродовж року після прийняття відповідного рішення, - 200% вартості активів компанії за даними останньої річної фінансової звітності.

Відповідно ж до звітності ПрАТ “Дубномолоко”, на кінець 2017 року його необоротні активи становили 322,3 млн грн, а оборотні - 414 млн грн, тобто сукупно - 736,3 млн грн

За даними держреєстру, кінцевими бенефіціарами ПрАТ “Дубномолоко” та ТОВ “Комо-Експорт” є нардеп Степан Івахів та Роман і Софія Єремеєві (діти покійного нардепа Ігоря Єремеєва), яким належить група “Континіум” (у неї входить в т.ч. мережа АЗС WOG і “Банки інвестицій та заощаджень”).

У вересні 2018 року мережа АЗС WOG заявляла, що Укрексімбанк реструктуризував її заборгованість строком на 15 років. Сума боргів при цьому не уточнювалася.

Про “молочні” спори групи “Континіум” з ДФС див. тут.

Про борги мережі WOG перед банком "Форум", Альфа-Банком, Ощадбанком, ПУМБ, структурами Фірташа - тут.

Про фінансовий стан "Банк інвестицій та заощаджень" - тут.