Ковалів: домовленості з МВФ можуть бути фіналізовані впродовж одного-двох тижнів

Все про економіку та фінанси

Заступник глави Офісу президента Юлія Ковалів в ефірі ICTV висловила думку, що домовленості з МВФ можуть бути фіналізовані впродовж тижня-двох:

“Насправді тут немає нічого страшного, що під час кризи країни можуть позичати. Питання - як дешево ці країни позичають.

Для нас на сьогодні найбільш дешевими джерелом запозичень є кошти міжнародних фінансових установ. І що, власне, ми сьогодні обговорюємо з МВФ. В першу чергу - збільшення обсягу фінансової підтримки України на часи кризи.

Ми вже зараз говоримо про збільшення майже в два рази тієї програми - загального пакету програми від МВФ, Світового банку, Єврокомісії, ніж ми говорили з ними в кінці минулого року.

Друге питання, яке ми з ними обговорюємо, - це те, що ці кошти потрібні нам цього року в бюджет.

НБУ сьогодні має 25 млрд дол резервів. Ми бачимо, що ажіотаж, який був впродовж минулих двох тижнів, спав. І коли ми чули критику дій влади, що, мовляв, за два тижні продали більше двох мільярдів резервів і це дуже погана політика, насправді ні. Для того й існують резерви НБУ, щоб в піки та періоди паніки підтримувати курс і не дати йому дуже сильно опуститися. Сьогодні ми вже бачимо, що курс стабілізувався. І в НБУ і до кінця року є достатня кількість резервів, щоб спокійно пройти цей рік.

І про що ми зараз говоримо з МВФ - що кошти повинні піти в бюджет, де ми будемо фінансувати і медицину, і соціальну сферу.

Це ті речі, які ми з МВФ проговорили, і думаю, впродовж наступних тижня-двох ми як Україна фіналізуємо наші останні домовленості і отримаємо позитивне рішення від борда МВФ.

Жодних додаткових умов, ніж ті умови, про які ми з МВФ ведемо переговори впродовж останніх двох-трьох місяців, немає.

І сьогодні ми всі разом розуміємо, що нам треба діяти швидко і ефективно, щоб максимально спокійно і злагоджено пройти цей період кінця березня - квітня, коли ми очікуємо найбільше розповсюдження коронавіруса в Україні”.

За словами Ю. Ковалів, серед вимог МВФ - це перш за все прийняття законопроекту про банки (який має унеможливити повернення виведених з ринку фінустанов їх колишнім власникам, - ред).

“Закони нам потрібні, щоб ми відкрили для нас понад 5-7 млрд дол дуже дешевого і довгого фінансування наших міжнародних партнерів”, - резюмувала заступник глави Офісу президента.