Коронавірус: у Чехії запровадили надзвичайний стан, кордони - відкриті

Все про економіку та фінанси

У Чехії в ніч на понеділок, 5 жовтня, набув чинності режим надзвичайного стану в національному масштабі. Його запровадив уряд прем`єра Андрія Бабіша в зв`язку зі стрімким збільшенням числа інфікованих коронавірусом, констатує DW.

Запровадження цього режиму дозволяє владі, зокрема, обмежувати громадянські права населення, як-от свободу зібрань, а також вживати екстрених заходів без узгоджень з парламентом. Режим надзвичайної ситуації вже діяв у країні з середини березня до середини травня. Цього разу Прага, однак, вирішила залишити кордони країни відкритими.

Віднині у закритих приміщеннях можуть збиратись не більше десяти осіб, на вулиці - не більше 20-ти. Спортивні змагання відбуватимуться за відсутності глядачів. Магазини не зачиняються і працюватимуть у звичному режимі.

На початку жовтня у Чехії був зареєстрований рекордний показник добових заражень коронавірусом - 3792 випадки. Протягом останніх двох тижнів в країні зафіксовано у середньому 303,3 зараження на 100 тисяч населення. В ЄС вищими на даний час є тільки показники Іспанії, де зафіксовано 319,3 зараження на 100 тисяч населення.