Коломойський: Україна має оголосити дефолт

Все про економіку та фінанси

Олігарх Ігор Коломойський в інтерв`ю Financial Times виступив за оголошення Україною дефолту, пише lb.ua.

"На мою думку, ми повинні повести себе з нашими кредиторами, як Греція. Це приклад для України", - цитує видання Коломойського.

У 2015 році Греція стала першою розвиненою країною, яка не сплатила борг по кредиту МВФ, хоча і тимчасово.

Як зазначається, Коломойський вважає, що в дефолті немає нічого страшного. "Скільки разів Аргентина оголошувала дефолт? І що, вони його реструктуризували", - сказав олігарх.

Він вважає, що перемога Зеленського на виборах свідчить про втому українців від вимог МВФ. "Якщо Зеленський буде слухати [Захід] ... він закінчить, як Порошенко. У нього будуть такі ж рейтинги - 5, 10, 15 замість 73 відсотків", - сказав Коломойський.

На його думку, США і Євросоюз могли б списати зовнішні борги України. "Це ваша гра, ваша геополітика. Вас не цікавить Україна. Ви хочете зашкодить Росії, а Україна - просто привід", - сказав він.

Нагадаємо, що Коломойського не вперше говорить про необхідність дефолту України. У листопаді в інтерв`ю lb.ua олігарх сказав, що не бачить в дефолті нічого поганого.

"Подивіться на Грецію, які красені, сказали: "500 млрд не повернемо", і все, до побачення. Його [грецький сценарій] потрібно було застосовувати ще в 2014 році, тому що країну розікрали під заступництвом, в тому числі і Міжнародного валютного фонду , і під заступництвом всіх іноземних посольств. Куди вони дивилися? Спостерігачі... країни не було, в казні - нуль, оголошуйте дефолт. дефолт ще ніколи нікому не завадив, то, що стосується країни - так сто відсотків ", - сказав він.

Водночас перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова наголошувала, що дефолт для України - в будь-якому випадку погано.

"Уявіть ситуацію: ви "дефолтнули"! Це значить, що в найближчому майбутньому вам ніхто грошей не дасть. Уряд вийти на зовнішні ринки не може, внутрішній ринок вже максимально віддав можливе. Що виходить: ми перестанемо платити пенсії, зарплати, фінансувати армію? Або будемо змушені поміняти керівництво НБУ для того, щоб нове включило друкарський верстат? Інфляція залізе в гаманець кожного", - попередила К. Рожкова.

На кінець 2018 року рівень держборгу до ВВП України становив 60,9%. Безпечним рівнем для економіки, як зазначали в Мінфіні, вважається 60%.