Коломойський прокоментував звинувачення Мін`юсту США

Все про економіку та фінанси

Ігор Коломойський у коментарі для Lb.ua відкинув звинувачення Міністерства юстиції США у відмиванні коштів.

"Усі інвестиції у Сполучених Штатах Америки були зроблені з власних коштів, отриманих у 2007-2008 роках за угодою з компанією "Євраз", і з доходів інших бізнесів, що зберігалися у Приватбанку", - заявив І. Коломойський.

Як відомо, незадовго до кризи 2008 року група "Приват" продала більшу частину металургійних активів групі "Євраз" Романа Абрамовича. Базовим для групи Ігоря Коломойського залишився феросплавний бізнес.

Екс-генпрокурор Руслан Рябошапка підтвердив факт співпраці з Федеральним бюро розслідувань США. "Але предмет і зміст зустрічей розкрити не можу", - сказав він.

Нагадаємо, 6 серпня Мін`юст США звинуватив Коломойського в розкраданні мільярдів доларів з Приватбанку і використанні мережі компаній для відмивання цих грошей у Сполучених Штатах і в усьому світі. Міністерство юстиції США вимагає конфіскувати два об`єкти комерційної нерухомості (на 70 млн дол), які бізнесмен, за оцінками Мін`юсту США, придбав за виведені з Приватбанку кошти.

У травні 2019 року Приватбанк подав позов проти Коломойського і Боголюбова в суд США. Підставою для позову до американського суду називалася низка схем, які мають ознаки шахрайства та, як вважає Приватбанк, були організовані Коломойським і Боголюбовим з метою заволодіння активами вартістю в сотні мільйонів доларів шляхом привласнення і легалізації надходжень від корпоративних кредитів, виданих Приватбанком у період, коли він належав відповідачам.

У травні 2020-го в Огайо, де розслідуються ймовірні фінансові злочини Коломойського, скликали велике журі присяжних. Велике журі розслідує звинувачення про відмивання грошей, виведених з Приватбанку перед націоналізацією.

Представники ФБР неодноразово приїжджали в Україну. Щодо справи проти Коломойського вони зустрічалися з генпрокурором Русланом Рябошапкою і детективами НАБУ.

У вівторок, 4 серпня, ФБР провело серію обшуків в офісах клівлендської компанії нерухомості, яку пов`язують з Коломойським.