Коломойський оскаржує судову заборону на продаж Промінвестбанку

Все про економіку та фінанси

1 серпня Київський апеляційний суд відкрив апеляційне провадження за апеляційною скаргою ТОВ «Телерадіокомпанія «Жиса» на ухвалу Печерського райсуду м. Києва від 24 липня (в справі №757/36346/19-ц), якою було задоволено заяву російської держкорпорації “ВЕБ.РФ” (власник Промінвестбанку) та заборонено Державній виконавчій службі вчиняти будь-які дії щодо продажу 99,77% акцій Промінвестбанку та заборонено фондовій біржі “ПФТС” вчиняти будь-які дії щодо підготовки та проведення відповідного аукціону з продажу акцій банку.

Як писав Finbalance, “ВЕБ.РФ” у рамках вказаної справи подав позов до низки компаній, пов’язаних з Ігорем Коломойським і його партнерами (у т.ч. ТОВ "Телерадіокомпанія "Жиса", ТОВ “Приватофіс”, ТОВ “Дайріс”, ТОВ “Крим Дівелопмент”, ТОВ “Аеробуд” тощо), а також до екс-глави правління Приватбанку Олександра Дубілета і Мін’юсту РФ.

“ВЕБ.РФ” просить український суд зняти арешт з акцій Промінвестбанку, який був накладений постановою держвиконавця від 29.05.2019 у зведеному виконавчому провадженні №59036926.

Російська держкорпорація заявляла, що раніше Верховний Суд України заборонив держвиконавцям звертати стягнення на належні їй акції Промінвестбанку, але "це не завадило українській владі перезапустити виконавче провадження і все-таки виставити акції ПАТ "Промінвестбанк" на продаж" (цитата).

28 серпня планувався аукціон з продажу 99,77% акцій Промінвестбанку на фондовій біржі “ПФТС”. Початкова ціна на відповідний лот - 532 млн грн.

Інтерес до цього аукціону уже висловили кілька компаній, у т.ч. ТОВ "ФК "Женева" і "Європейське ощадне товариство", пов`язані з екс-главою Нацкомфінпослуг та екс-главою Альфа-Банку Андрієм Волковим (може діяти в інтересах Павла Фукса, який близький до Ігоря Коломойського, - ред.), а також ТОВ "Кредитна установа "Інвестиційна" Олександра Зінов`єва.

Нагадаємо, 02.05.2018 Арбітражний суд Гааги (Нідерланди) задовольнив позов згаданих вище “приватівських” структур (в справі ПТС №2015-36) про стягнення 139 млн дол (плюс 20 млн дол відсотків) з Росії в особі Мін’юсту РФ як компенсації за нерухоме майно, експропрійоване (відібране) в “приватівців” у Криму після його анексії Росією.

25.09.2018 Апеляційний суд м. Києва (в рамках справи №796/165/18) задовольнив заяву “приватівців” та надав дозвіл на виконання рішення Арбітражного суду Гааги від 02.05.2018.

25.01.2019 Верховний Суд відмовився задовольнити касаційну скаргу Промінвестбанку, Сбербанку, ВТБ Банку та залишив без змін ухвалу Апеляційного суду м. Києва від 25.09.2018.

У червні-2019 повідомлялося, що "ВЕБ.РФ" подав позов до України в Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма з вимогою сплатити “компенсацію за порушення захисту прав інвесторів” (цитата). Як зазначалося, вимоги “обчислюються сотнями мільйонів доларів, але їх точна сума буде встановлюватися професійними оцінювачами з міжнародною репутацією” (цитата). “ВЕБ.РФ” наголошував, що його майно “в силу закону осібне і не є майном Російської Федерації” і що він, мовляв, “не відповідає за зобов`язаннями РФ” (цитата).